CELJANKE DO 14. NASLOVA DRŽAVNIH PRVAKINJ

Včeraj je bila v Celju na sporedu tretja finalna tekma 1. SKL za ženske med Cinkarno Celje in Triglavom. Celjanke so bile tudi v tretje boljše nasprotnice in so tako štirinajstič v zgodovini osvojile naslov državnih prvakinj. Varovanke Damirja Grgića so sezono v DP sklenile brez poraza, Triglav pa je tako kot v prejšnji sezoni tekmovanje v 1. SKL sklenil na drugem mestu. Avtor: KZS/Lenart

1. SKL za ženske, finale, 3. tekma:

Petek, 18. maj; Gumnazija Celje – Center ob 18.00:
CINKARNA CELJE : TRIGLAV 87:45 (27:10, 19:8, 25:15, 16:12) [3:0]
Slonjšak 21 (5 skokov), Krošelj 16, Delić A. 13; Seničar 8 (6 skokov), Jakobčič (8 skokov), Abramovič in Sofrič (5 skokov) po 6.

STATISTIKA

Košarkarice Cinkarne Celje so tudi na tretji finalni tekmi 1. SKL ugnale Triglav in so tako štirinajstič v zgodovini osvojile naslov državnih prvakinj, skupno je to že sedmi zaporedni naslov Celjank. Varovanke Damirja Grgića so dobile vseh 33 odigranih tekem v državnem prvenstvu. Na drugi strani so Triglavanke sedmič zapored osvojile naslov državnih podprvakinj in še vedno ostajajo brez naziva najboljšega kluba v Sloveniji. Kranjčanke so v tej sezoni osvojile naslov pokalnih zmagovalk, hkrati pa so edina slovenska ekipa, ki je uspela ugnati Celje.

Tretja finalna tekma je bila praktično odločena že v prvi četrtini. Če so se Triglavanke, sploh na drugem srečanju, Celjankam še uspele nekoliko zoperstavit, so bile košarkarice najtrofejnejšega slovenskega kluba tokrat razred zase. Izid je bil izenačen le pri 2:2, nato pa so Celjanke napravile delni rezultat 10:0, prednost pa se je v nadaljevanju le še povečevala. Ob koncu prvih desetih minut so podprvakinje regionalne lige WABA vodile s +17, ob polčasu pa je njihova prednost znašala 28 točk.

V drugem polčasu je približno 300 gledalcev spremljalo podoben scenarij. Celjanke so prednost le še poviševale, največ so vodile s +46, ponovno pa so prevladale v vseh statističnih elementih. Triglav je znova slabo zadeval iz igre, Celjanke pa so imele premoč tudi pod obema obročema. Na koncu so državne prvakinje sezone 2017/18 zmagale z rezultatom 87:45 in tako s skupnim izidom 3:0 v zmagah osvojile naslov najboljšega kluba v Sloveniji.

Iva Slonjšak je bila še na tretji tekmi finala prva strelka Celja, za svojo ekipo je prispevala 21 točk, Aleksandra Krošelj se je ustavila pri 14 točkah (met za 3: 4/6), Anđela Delić je v statistiko vpisala 13 točk. Pri Triglavu ni nobena od igralk presegla dvomestnega števila točk, največ jih je dosegla Maruša Seničar (8), med desetimi košarkaricami pa se jih je osem vpisalo med strelke.

Izjave po finalni seriji:

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:
Čestitam mojim igralkam, strokovnemu vodstvu, upravi kluba in našim navijačem, ki so nas danes ob osvojitvi 14. naslova državnih prvakov prišli podpreti v velikem številu. Mislim, da smo zasluženo zmagali, tekmo smo kontrolirali od začetka do konca, igrali smo z veliko več energije kot ekipa Triglava. Nismo pričakovali, da bo na koncu takšna razlika, a vseeno je to lep zaključek sezone. Še enkrat bi rad čestital vsem akterjem, ki so k temu pripomogli.

Ernest Novak, trener Triglava:
“Po takem porazu je težko karkoli komentirati. Pričakoval sem, da lahko pokažemo več, ne samo na tej tekmi, temveč tudi na nekaterih preostalih. V seriji treh tekem smo odigrali le en dober polčas. Kljub temu, mislim, da smo imeli dobro sezono in se mi zdi pravilno, da sta se pokalni naslov in naslov državnih prvakinj razdelila med nas in Celje. Iskrene čestitke Celjankam za osvojeni naslov.

Larisa Ocvirk, košarkarica Cinkarne Celje:
“Na tekmi smo dale vse od sebe, vsaka se je držala svojega dogovora. Hvala vsem soigralkam za izjemno lepo in dolgo sezono. Hkrati bi se rada zahvalila vsem navijačem, ki so nas prišli podpirati danes in tudi na prejšnjih tekmah.”

Fotogalerija: Gojko Kusić (Celje, 18.5.2018)

PRVAKINJE (ŠTEVILO NASLOVOV):14x CINKARNA CELJE (2000, 2003, 2004, 2005, 2006, 2008, 2009, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018)
10x JEŽICA (1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2001, 2002)