Članice, Novice

Košarkaric Cinkarne Celje ne bo v finalu 18. sezone mednarodne Jadranske WABA lige. V polfinalu jih je na poti v tretji zaporedni finale pred skorajda polno dvorano Gimnazije Celje – Center premagal bolgarski Beroe, tudi prva ekipa rednega dela lige. Bilo je 61:58. Bolgarke se bodo jutri, v nedeljo, ob 18. uri merile za naslov z Budućnostjo (suvereno je opravila s Crveno zvezdo), Beograjčanke in Celjanke pa se bo bodo ob 15. uri udarile za bron.

Crvena zvezda – Budućnost 56:85 (12:28, 11:15, 25:23, 8:19)

Crvena zvezda: Naumčev 4, Bogičević 12, Katanić A. 12 (4 skoki, 5 podaj), Katanić I. 9 (5 skokov), Đorđević 14, Mišeljić 2, Vulović 3.
Budućnost Bemax: Baošić 1, Bigović 2, Babić 13 (4 podaje), Mitrašinovik 2 (4 podaje), Jurceiute 3, Džebo 18 (6 podaj, 9 skokov), Kapor 24 (5 skokov, 2 podaji), Živković 3 (7 skokov), Vučetić 8 (6 podaj, 6 skokov,) Bata 11 (11 skokov, 2 podaji).

Beroe – Cinkarna Celje 61:58 (18:18, 17:16, 15:13, 11:11)

Beroe: Kočeva 5 (4 podaje, 5 skokov), Chong 4 (3 podaje, 3 skoki), Tomova 5 (5 skokov), Aleksić 20 (6/13 za 3, 3 skoki), Lewis 6 (7 skokov), Ivanova 10, Poćek 11 (7 skokov, 5 podaj).

Cinkarna Celje: Delić 2, Krošelkj 7 (4 podaj), Friškovcec 22 točk (5 skokov, 5 podaj), Ocvirk 6 (9 skokov), Bessard 8 (6 skokov), White 10 (8 skokov, 3 podaje), Radović 3.

Celjanke so po slabem uvodu ujele tekmice, polčas izgubile za točko (35:34), v 24. minuti pa povedle 44:37, zadela je Aleksandra Krošelj. Sledilo je pet slabih minut, v katerih so Celjanke zapravile šest napadov. Bolgarke so zadnjo četrtino začele s tremi točkami naskoka (50:47), ki pa so ga domačinke spet anulirale. V nadaljevanju smo spremljali pravo dramo. 75 sekund pred koncem je Rangie Bessard poskrbela za zadnje vodstvo Cinkarne Celje na tekmi. Bilo je 58:57. Gostje so pot do zmage tlakovale s trojko Črmogorke Snežane Aleksić (za 60:58 42 sekund pred koncem). Gostiteljice turnirja so potem zapravile napad, zgrešile pa so tudi met za tri točke. V povsem zadnjem napadu je bila sicer Zala Friškovec zbrana pri metu za tri, a je za nekaj desetink zamudila, da bi izsilila podaljšek.