PRVA ZMAGA NA PRIPRAVAH V KATALONIJI

Košarkarice Cinkarne Celje so na prvi pripravljalni tekmi sezone v zanimivem, izenačenem srečanju premagale ameriško ekipo Penn State University z 76 proti 70.  Varovanke Damirja Grgića so 1. četrtino dobile 21 proti 20, drugi del igre so pričele odločneje in 3. minuti povedle za 7 točk (28:21). Sredi 2. četrtine so Cinkarnarke držale prednost sedmih točk (34:27). Borbena ameriška ekipa je hitro znižala zaostanek in na odmor so odšle rumene Celjanke sprednostjo dveh točk (38:36). Tretji del igre je pripadel ameriški ekipi 21 proti 14 in po 30-ih minutah igre so bile v prednosti igralke Univerze Penn State 57:52. Uvodne minute zadnje četrtine je pripadel Američankam, ki so v 2. minuti vodile +6 (61:55). Cinkarnarke so z nekaj odličnimi akcijami hitro nadoknadile zaostanek in izenačile rezultat (61:61 – 6.40 do konca srečanja). Američanke so v 5. minuti zadnjega dela igre ponovno ušle na prednost petih točk (66:61). A borbene Celjanke se niso predale in izenačile na 66:66 (4.00 do konca tekme). S trojko Chatrice White so  Cinkarnarke povedle 69:66 (3.37 do konca tekme). Američanke so v zadnjih minutah grešile v napadu, varovanke Damirja Grgića so odigrale dokaj zbrano in tekmicah 1.50 pred koncem tekme ušle na+5 (73:68). Celjanke so prednost zanesljivo zadržale do konca in se zasluženo veselile zmage 76:70. Pri Celjankah je bila najboljša strelka Amerilanka Chatrice White (18 točk, od tega 4 trojke).

Nova tekma čaka Celjanke v soboto, 18.08.2018, ko bodo ob 19. uri igrale proti ameriški ekipi Delaware University.

Četrtek, 16.08.2018 ob 19.00

Dvorana: Pavello Esportiu Municipal, Sant Julia de Vilatorta

PENN STATE – CINKARNA CELJE 70:76 (20:21, 16:17, 21:14, 13:24)

Strelke za Cinkarno Celje: Kop, Delić A. 17, Krošelj, Friškovec 13, Seničar 2, Kračun, Delić N. 5, Ocvirk 12, Marić 9, White 18.

IZJAVA PO TEKMI

Damir Grgić, trener ŽKK Cinkarna Celje: ” Zadovoljen sem s pristopom mojih igralk, videlo se je, da je bila to prva tekma, na koncu smo pokazali karakter in obrnili tekmo v svojo korist. Sedaj smo že z mislimi na novi tekmi, ki nas čaka v soboto proti ekipi Delaware University.”