Članice, Novice
Share

Celjske košarkarice so na derbiju 7. kroga drugega dela državnega prvenstva zmagale v Kranju. Domači Triglav so premagale z 58:54. Pri Celjankah je bila tokrat najučinkovitejša Chatrice White, ki je dosegla 24 točk.

Triglav – Cinkarna Celje 54:58 (9:22, 8:13, 15:10, 22:13); Burgar 15; White 24, Friškovec 8, Debeljak 7. Celotna statistika srečanja (Klik)

‘’Prvi polčas smo odigrali dobro in imeli visoko prednost. V drugem delu smo psihološko padli in tako skoraj zapravili vse kar smo naredili dobrega v prvem polčasu. Čestitke moji ekipi za prvi del tekme in za zmago,’’ je po tekmi v Kranju dejal trener Damir Grgić. Celjske košarkarice so na enaindvajseti tekmi zabeležile še enaindvajseto zmago. V derbiju vodilnih ekip državnega prvenstva za so Celjanke z odlično igro v prvem delu tekme v Kranju prišle do zmage. Gostje so v peti minuti srečanja po rezultatu 13:9 z delnim izidom 14:0 prišle do visoke prednosti in ob polčasu vodile za 18 točk. Drugi del tekme je sicer pripadel domačinkam, a je zasedba Cinkarne Celje zasluženo prišla do zmage.

Po nocojšnji zmagi proti Triglavu je spregovoril trener Cinkarne Celje Damir Grgić, ki obenem vse naše privržence vabi na sredin spektakel jadranske lige s Crveno zvezdo. Zmaga nas pelje na zaključni turnir.