ŠE ČETRTA ZMAGA NA PRIPRAVAH V KATALONIJI

Košarkarice Cinkarne Celje so tudi na četrti pripravljalni tekmi sezone brez večjih težav premagale ameriško ekipo George Washington University z 55 proti 49. Uvodni del prve četrtine je bil dokaj izenačen,  a že v 5. minuti so Cinkarnarke s trojko Nikoline Delić povedle za 8 točk (12:4).  V 8. minuti 1. četrtine so Američanke zaostajale za 5 točk (16:11), a se je prvi del igre zaključil s prednostjo Celjank 18 proti 13.  Drugo četrtino so bolje pričela naša dekleta in že 4. minuti vodila za 10 točk (26:16). Ob koncu druge četrtine tekme so Celjanke vodile 30 proti 19 in nato na odmor odšle s prednostjo 12 točk (33:21). Tudi uvodne minute tretje četrtine so pripadle varovankam Damirja Grgića, prednost je narasla na +16 (37:21). V nadaljevanju so bolje zaigrale igralke Washingtona in z delnim izidom 11:0 znižale rezultat le na 5 točk zaostanka (37:32). Po tridesetih minutah igre so Cinkarnarke vodile 40:37.  Zadnjo četrtino so bolje odprla naša dekleta in v 5. minuti s košem kapetanke Laris Ocvirk vodile za 7 točk (47:40). Zala Friškovec je 3:45 pred koncem s trojko povedla svojo ekipo do 10 točk prednosti (52:42). Borbene Američanke se niso predale in v zadnji minuti tekme s trojko znižale zaostanek na 5 točk (rezultat 52:47 za Celje). Do preobrata jim je zmanjkalo časa, Celjanke so tekmo rutinirano pripeljael do konca in zabeležile zmago 55 proti 49.

Torek, 21.08.2018 ob 19.00

Dvorana: Pavello Esportiu Municipal, Sant Julia de Vilatorta

GEORGE WASHINGTON UNIVERSITY – CINKARNA CELJE 49:55 (13:18, 8:15, 16:7, 12:15)

Strelke za Cinkarno Celje: Kop, Delić A. 11, Krošelj 4, Friškovec 7, Seničar, Kračun, Delić N. 10, Ocvirk 7, Marić 4, White 12.

IZJAVA TRENERJA:

Damir Grgič, trener ŽKK Cinkarna Celje: ” Čestitke igralkam za zmago, zaradi utrujenosti niso bile najbolj razpoložene v napadu, pa vendar so za nami 4 dokaj težke tekme v tem obdobju. Vračamo se domov, kjer želimo še naprej dvigovati formo do samega začetka sezone.”