Članice, Novice
Share

Košarkarice Cinkarne Celje so v 6. krogu mednarodne WABA Jadranske lige vpisale še šesto zmago. S 73:64 so slavile na gostovanju pri Crveni zvezdi, v Beogradu. Celjanke tako v Jadranski ligi kot v državnem prvenstvu ostajajo neporažene in nadaljujejo s sijajno serijo zmag.

Crvena zvezda – Cinkarna Celje 64:73 (12:25, 37:48, 52:59); Janković, Nedeljkov 12; Keys 24, Deer 21, Bogičević 10, Seničar 7, Hersler 6, Debeljak 5, Mitrić, Krošelj, Ostojić, Jelenc, Šantelj, Kostourkova.

Celjanke so obračun v Beogradu silovito začele. Hitro so si priigrale vodstvo ter ga zatem vseskozi nadzorovale. V 9. minuti uvodne četrtine so varovanke trenerja Damirja Grgiča vodile za 17 točk. Bilo je 25:8. Uvodno četrtino so dobile s 25:12. Zatem so Celjanke znova povišale prednost, nakar je gostiteljicam zaostanek uspelo nekoliko zmanjšati, a ne dovolj, da bi poskrbele za bolj izenačeno nadaljevanje. Cinkarna Celje je prvi polčas dobila z 48:37. V začetku tretje četrtine se je Crveni zvezdi uspelo približati na sedem točk zaostanka (43:50), v 8. minuti drugega polčasa pa na 6 točk (49:55). Z zadnji minuti predzadnje četrtine so se Beograjčanke približale le na štiri točke. (52:56). Pred zadnjimi desetimi minutami so bile Celjanki v prednosti za 7 točk. Crvena zvezda se je uspela znova približati. Le na 3 točke, sedem minut do konca srečanja. Sledil je odličen odgovor zasedbe iz Celja, ki je dve minuti pred koncem povedla za 13 točk in zmage ni več ogrozila.

Cinkarno Celje v soboto (17.00) čaka tekma 8. kroga državnega prvenstva. V Celju bo gostoval Maribor. Sledil bo reprezentančni premor. Jadranska liga se bo s 7. krogom nadaljevala v sredo (18.00), 27. novembra, ko bo v celjski dvorani Gimnazije Celje – Center gostoval beograjski Partizan.