Članice, Novice

Košarkarice Cinkarne Celje so se dvajsetič zapored uvrstile v skupno 22. finale državnega prvenstva. Sedemkrat zapored so ga tudi osvojile (celjski klub ima 14 naslovov državnih prvakov). Na drugi tekmi polfinala so pred domačimi gledalci Ježico premagale s 86:56 in polfinalno serijo posledično v zmagah dobile z 2:0 (v Ljubljani so Celjanke slavile z 90:74) Rangie Bessard in Chatrice White sta zabeležili po 22 točk.

Cinkarna Celje – Ježica 86:56 (27:19, 22:21, 15:6, 22:10); White 22 (12 skokov), Bessard 22 (7 skokov); Meden 23 (8 podaj). Celotna statistika tekme (Klik)

Finalna serija se bo začela v četrtek, 18. aprila (17.00). Vsi načrtovani termini finala so: 18. april, 21. april, 23. april, 26. april in 30. april.

Spodaj vam je na voljo video izjava trenerja Damirja Grgića, ki je spregovoril po uvrstitvi v veliki finale.