Novice
Share

V ŽKK Cinkarna Celje smo ponosni, da so številne košarkarice ravno iz Celja storile svoje prve korake v tuje klube. Veliko jih je in nanje smo lahko upravičeno ponosni. Zato smo se v ŽKK Cinkarna Celje odločili, da uvedemo rubriko »CINKARNARKE« POD EVROPSKIMI OBROČI, v kateri vas bomo vsak ponedeljek obveščali, kako naše nekdanje igralke igrajo v svojih trenutnih klubih. Omejili smo se na obe evropski tekmovanji (evroliga in evropski pokal FIBA) ter na igralke, ki s svojimi klubi igrajo v najmočnejših(prvih) ligah držav, v katerih trenutno nastopajo.

NIKA BARIČ Dynamo Kursk

Evroliga – GIRONA – DYNAMO KURSK 79:61 (35 min, 14 točk, 3 skoki, 2 ukradeni žogi)

Rusija – DYNAMO KURSK – JEKATERINBURG (21 min, 4 točke,  6 asistenc)

TEJA OBLAK – USK Praha

EvroligaUSK Praha – Nadežda 87:63 (16 min, 11 točk, 2 skoka, 1 asistenca)

Češka –  Slovanka – USK Praha 32:124 (20 min, 7 točk, 2 asistenci, 1 skok)

EVA LISECFamilia Schio

Evroliga – Fenerbahče – Familia Schio 58:43 (16 min, 5 točk, 5 skokov)

Italija – Familia Schio – Reyer Venezia 85:76 ( ni bila v postavi)

MARICA GAJIĆ Hatay

Evropski pokal FIBA – Hatay – Ružemberok 80:79 (36 min, 18 točk, 11 skokov)

ANNAMARIA PREZELJGorzow

Evropski pokal FIBA – Gorzow – Elitzur Ramla 88:95 (29 min, 9 točk, 8 asistenc, 3 skoki)

Poljska – Torun – Gorzow 61:90 (32 min, 14 točk, 8 asistenc, 5 skokov)

IVANA DOJKIĆSzeksard Atomeromu

Evropski pokal FIBA – Szeksard Atomeromu – Herner 85:61 (26 min, 20 točk, 5 skokov, 8 asistenc)

Madžarska – Csata – Szeksard Atomeromu 71:66 (28 min, 15 točk, 5 skokov, 2 asistenci)

ODERAH CHIDOMTsmoki Minsk

Evropski pokal FIBA – Enisey – Tsmoki Minsk 68:70 (24 min, 20 točk, 7 skokov)

Belorusija – Victoria – Tsmoki Minsk 63:104 (ni bila v postavi)

IVA SLONJŠAKElazig

Turčija – Elazig – Adana 95:86 (16 min, 3 točke, 4 skoki, 1 asistenca)

IVA BRKIĆClarinos

Španija – Zamarat – Clarinos 94:98 (7 min, 2 točki, 2 skoka, 2 asistenci)

ANĐELA DELIĆ – ZTE

Madžarska – ZTE – TFSE MTK 79:72 (23 min, 10 točk, 3 asistence)

ZALA FRIŠKOVEC – CSATA

Madžarska – CSATA – Szeksard Atomeromu 71:66 (29 min, 8 točk, 5 skokov, 1 asistenca)

RANGIE BESSARD – Niki Lefkadas

Grčija – Niki Lefkadas – Sporting 65:76 (ni bila v postavi)

TINA TREBEC – Montana 2003

WABA – Montana 2003 – Beroe Stara Zagora 65:56 (12 min, 8 točk, 3 skoki)

MATEA TAVIĆ – Montana 2003

WABA – Montana 2003 – Beroe Stara Zagora 65:56 (31 min, 13 točk, 7 podaj, 3 skoki)

JELENA JEVDJENIJEVIĆ – Radivoj Korač

Srbija – Radnički – Radivoj Korač 83:78 (27 min, 24 točk, 11 skokov)

MARINA RISTIĆ – Kraljevo

WABA – Trešnjevka 2009 – Kraljevo 66:73 (26 min, 9 točk, 3 asistence)

Srbija – Student – Kraljevo 74:79 (34 min, 10 točk, 4 asistence, 1 skok)

SANJA OROZOVIĆ – KR

Islandija – Valur – KR 74:68 (40 min, 25 točk, 15 skokov, 2 asistenci)

MAAIKE KLEINDen Helder

Nizozemska – Keijser Capital – Den Helder 46:52 (30 min, 4 točke, 5 skokov)

LORENA MOLNARRagusa

Hrvaška –  Ragusa – Zadar 101:60 (20 min, 19 točk, 11 skokov, 3 asistence)

TINA JAKOVINAWasserburg

Nemčija – ni imela tekme

SHANTE EVANSArtego Bydgoszcz

Evropki pokal FIBA – Artego Bydgoszcz – Lulea Basket78:82 (zaradi poškodbe ni igrala)

Poljska – Artego Bydgoszcz – CCC Polkowice 67:62 (zaradi poškodbe ni igrala)

MONIKA BOSILJEnea Poznan

Poljska – Enea Poznan – AZS Gdansk  68:65 (zaradi poškodbe ni igrala)

NIKOLINA DELIĆBanovići

BIH – Banovići – Play Off Sarajevo 92:65 (zaradi poškodbe ni igrala)