U17

CELJANKE PO DRAMATIČNI KONČNICI V FINALU

V prvem polfinalu Zaključnega turnirja U17 je Cinkarna Celje ugnala Grosuplje, na drugem je Ježica A premagala Maribor. Tekmo za tretje mesto in finale si boste lahko ogledali v spletnem prenosu na www.kzs.si.

ZAKLJUČNI TURNIR DP ZA DEKLETA DO 17 LET:

Lokacija: Dvorana Tabor, Maribor

BILTEN ZAKLJUČNEGA TURNIRJA

Polfinale 1:

Petek, 6. april:
CINKARNA CELJE : GROSUPLJE 70:68 (14:26, 18:16, 19:16, 19:10)

STATISTIKA (op. zaradi tehničnih težav bo statistika dostopna naknadno)

Že v polfinalu smo videli ponovitev finala iz pretekle sezone, ki je na koncu pripadel Grosupeljčankam. Tokrat se je slika obrnila, saj so Celjanke po izjemno izenačeni končnici dobile prvo polfinale z izidom 70:68. Gostje so sicer dobro odprle srečanje, v prvi četrtini so dosegle 26 točk, ob polčasu so vodile za 10. V nadaljevanju so pobudo prevzele Celjanke, ki so potek srečanja preobrnile in srečanje pripeljale v svojo korist.

V nedeljo se bodo Celjanke ob 17.00 v finalu pomerile z ekipo Ježice A, Grosupeljčanke se bodo na tekmi za tretje mesto srečale z Mariborom /15.00.

Polfinale 2:
MARIBOR : JEŽICA A 51:62 (15:17, 12:14, 11:17, 13:14)

Hočevar 21 (7 prid. žog), Ribič 8 (5 skokov), Čeh 6 (9 skokov); Novovič (6 skokov) in Nikolič po 16, Hlebec 11 (8 skokov).

STATISTIKA

Ježica, ki se je na zaključni turnir uvrstila kot nosilka, je v drugem polfinalu upravičila vlogo favorita in se prebila v nedeljski finale. Prednost so Ježičanke gradile počasi, a vztrajno. V tretji četrtini so gostje nekajkrat vodile z dvomestno prednostjo, a se domačinke niso predale in so se dobrih osem minut do izteka igralnega časa približale na -3. Ježica je odbila napad Mariborčank in na koncu so se varovanke Mojce Markovič veselile zmage z 62:51.

Natalija Hočevar je bila z 21 točkami prva strelka polfinalnega obračuna. Pri Ježici sta bili s po 16 točkami najuspešnejši Dunja Novovič in Ana Tija Nikolič.

Fotogalerija s polfinalnih tekem: Gojko Kusić (Maribor, 6.4.2018)