U19

CELJANKE DO 11. NASLOVA PRVAKINJ V MLADINSKI KONKURENCI

V Grosupljem je potekal zaključni turnir državnega prvenstva za dekleta do 19 let. Do naslova državnih prvakinj je prišla ekipa Cinkarne Celje, ki je v finalu ugnala Grosuplje. V zgodovini kluba je to že 11. naslov Cinkarne Celje v mladinski kategoriji. Tretje mesto si je z zmago nad Ježico priborila ekipa Triglava. MVP zaključnega turnirja je postala Zala Friškovec.

ZAKLJUČNI TURNIR DRŽAVNEGA PRVENSTVA ZA DEKLETA DO 19 LET:

ŠD Brinje, Grosuplje

BILTEN TEKMOVANJA

FINALE:
Nedelja, 18. marec:
GROSUPLJE : CINKARNA CELJE 57:67 (8:20, 18:14, 11:19, 20:14)
Debeljak 11 (6 skokov), Goršič 10 (8 skokov), Kenda 9; Friškovec 23 (11 skokov), Krošelj 21 (6 skokov), Mitrič 11 (10 skokov).

STATISTIKA
POSNETEK TEKME

Mladinske prvakinje 2017/2018 – CINKARNA CELJE

MVP zaključnega turnirja DP: Zala Friškovec (Cinkarna Celje)
Najboljša strelka zaključnega turnirja DP: Zala Friškovec (Cinkarna Celje) – 56 točk
Najboljši skakalki zaključnega turnirja DP: Zala Friškovec (Cinkarna Celje) in Ana Dora Jeras (Triglav) – 21 skokov
Najbolj borbena igralka zaključnega turnirja DP: Lea Debeljak (Grosuplje)
Najboljša peterka turnirja: Zala Friškovec (Cinkarna Celje), Aleksandra Krošelj (Cinkarna Celje), Teja Goršič(Grosuplje), Eva Prevodnik (Triglav), Meta Šeruga (Ježica)

Košarkarice Cinkarne Celje so postale državne prvakinje v kategoriji deklet U19. V velikem finalu so s 67:57 ugnale ekipo Grosupljega. MVP zaključnega turnirja je postala Zala Friškovec.

Domačinke so povedle z 1:0, nato pa dobrih pet minut niso dosegle koša. V tem obdobju so Celjanke dosegle 11 točk in že po petih minutah vodile za deset. Varovanke Jureta Krajnca so na prvi odmor odšle s prednostjo 12 točk. V drugi četrtini smo spremljali bolj izenačeno tekmo, Grosupeljčanke so se približale na šest točk zaostanka, priključka pa niso uspele ujeti. Celjanke so že v prvem polčasu zadele sedem metov za tri točke.

V drugi polovici tekme so Celjanke potrebovale slabe štiri minute, da dosežejo prvi koš. Strelskega mrka Štajerk pa Dolenjke niso uspele izkoristiti. Tri trojke v štirih napadih so celjsko zasebo vrnile v zanesljivo vodstvo, ki je pred zadnjo četrtino znašalo že 16 točk. Košarkarice iz knežjega mesta v zadnjih desetih minutah niso dopustile presenečenja. Zanesljivo so branile svojo prednost in se ob koncu veselile naslova državnih prvakinj.

Najboljša igralka tekme in zaključnega turnirja je bila Zala Friškovec, ki je ob 23 točkah (4×3) zbrala še 11 skokov. Aleksandra Krošelj je dodala 21 točk, zadela je pet metov za tri točke. Pri domačih je bila najbolj razpoložena Lea Debeljak (11 točk), ki je bila proglašena za najbolj borbeno košarkarico zaključnega turnirja.