Članice
Share

VISOKA ZMAGA V ZAGREBU

Košarkarice Cinkarne Celje so odigrale srečanje zadnjega kola v Superligi proti ekipi Trešnjevke 2009. V Zagrebu so slovenske prvakinje zmagale s 105:54. Celjanke so redni del končale na prvem mestu Superlige.

BTRAVEL WABA LIGA – SUPERLIGA, 8. KOLO:

Zagreb, četrtek, 15. marec ob 17.30:
TREŠNJEVKA 2009 : CINKARNA CELJE 54:105 (15:22, 8:25, 19:30, 12:28)
Mühl in Katavić po 17; Slonjšak 38 (5 skokov, 6 podaj), Ocvirk 19 (6 skokov), Delić A. 12 (6 podaj).

STATISTIKA

Cinkarna Celje, ki je že nekaj kol uvrščena na zaključni turnir WABA lige, je zadnjo tekmo Superlige odigrala v Zagrebu proti ekipi Trešnjevke. Celjanke so prvi medsebojni obračun v tej sezoni visoko zmagale s 86:52, tudi tokrat so bile Celjanke za razred boljše nasprotnice. Košarkarice hrvaškega kluba so bile dostojne tekmice le v prvi četrtini, ki so jo slovenske prvakinje dobile z 22:15. V nadaljevanju so varovanke Damirja Grgića stopile na plin, do polčasa je prednost narasla na +24. Razlika pa se je do konca srečanja osmega kola le še višala. Na koncu so aktualne prvakinje WABA lige zmagale s 105:54. Prva strelka Celja v tej sezoni WABA lige, Iva Slonjšak, je dosegla kar 38 točk, Larisa Ocvirk jih je pristavila 19, Anđela Delić jih je zabeležila 12.

Celjanke so Superligo sklenile na prvem mestu z izkupičkom 11 zmag in 3 porazov. Na zaključni turnir so se poleg Celjank uvrstile še Crvena zvezda, Budućnost Bemax in Montana 2003. Cinkarna Celje bo tekmo polfinala proti Crveni zvezdi odigrala 24. marca ob 16.15 uri. Drugi olfnalni par je Budućnost Bemax:Montana 2003 (ob 19.15).