U19

CELJANKE BOLJŠE OD MARIBORČANK

V štajerskem mladinskem obračunu Celjank in Mariborčank so slavile varovanke Jureta Krajnca z rezultatom 74 proti 57. Dva kroga pred koncem ligaškega tekmovanja so si Celjanke z današnjo zmago že zagotovile nastop na “Zaključnem turnirju za mladinke” – FINAL FOUR!!!

Današnjo tekmo so bolje odprle Cinkarnarke, ki so si prednost enajstih točk zagotovile v prvih desetih minutah. Druga četrtina je bila dokaj izenačena, domačinke so jo dobile v svojo korist 17:16 in tako je zasedba Jureta Krajnca na odmor odšla s prednostjo 12 točk (40:28). Mariborčanke so tretji del igre dobile 16 proti 15, vendar so Celjanke ponovno bolje zaigrale v zadnjem delu, ki so ga dobile 19 proti 13. Ob zvoku sirene je bil rezultat na semaforju 74:57 in domačinke so se veselile sedme zmage v 2. delu tekmovanja in s tem tudi ponovno uvrstitev na FINAL 4!