Košarkarice Cinkarne Celje so dosegle 14 zmago v WABA ligi

MONTANI VRNILE ZA PORAZ V BOLGARIJI

Košarkarice Cinkarne Celje so v predzadnjem krogu rednega dela WABA lige v svoji dvorani zanesljivo premagale bolgarskega prvaka Montano 2003 (69:47). Za Celjanke so točke dosegle: Hersler 14 (7 skokov), Bogičević 12 (8 skokov), Ostojić 11, Deer 11 (8 podaj), Kostourkova 10 (5 skokov), Ocvirk 5,  Debeljak 4 in Seničar 2 (12 skokov). Kljub do zmage proti Bolgarkam je bila odlična igra Celjank v obrambi. Gostje so do odmora dosegle vsega 17 točk, Celjanke pa so ob polčasu vodile že z 26 – imi točkami razlike. Precej bolje kot na prvi tekmi v Montani so tokrat Celjanke zaustavile slovensko reprezentantko Tino Trebec, ki je na prvi tekmi dosegla 35, tokrat pa 12 točk. V dresu Montane se je celjskemu občinstvu predstavila še ena nekdanja igralka Celja Matea Tavić, ki je dosegla 14 točk (7 skokov, 6 podaj).

Izjavi po tekmi:

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:« Čestitke moji ekipi za zmago. Vseh 40 minut smo igrali dobro v obrambi in s tem prisilili ekipo Montane na veliko zgrešenih metov in izgubljenih žog. Zavedamo se, da to ni bilo realno stanje Montane.«

Stefan Myhajlov, trener Montane:« Slaba tekma z naše strani. Ni bilo pravega pristopa, borbenosti in energije z naše strani, da bi se lahko zoperstavili tako kakovostnemu tekmecu. Nekatere stvari bomo morali precej izboljšati, če želimo na zaključnem turnirju priti do dobrega rezultata.«