NOVA VISOKA ZMAGA CELJANK

Cinkarna Celje tudi po obračunu z Ježico ostaja edina neporažena ekipa v državnem prvenstvu, skupno so Celjanke zbrale že 22 zmag. Ježica je bila štirinajstič v tej sezoni neuspešna in je na sedmem mestu DP. Larisa Ocvirk je bila s 27 točkami (5 trojk) najboljša strelka srečanja v Celju, Zala Friškovec je dosegla dvojni dvojček (26 točk, 10 skokov), Andrea Marić se je ustavila pri 21 točkah. V dresu Ježice je bila strelsko najbolj razpoložena prva strelka ekipe, Sandra Bajrektarević, ki je v statistiko vpisala 12 točk, Teja Kropivšek jih je pristavila 10.

Sreda, 4. april ob 18. uri:
CINKARNA CELJE : JEŽICA 102:58 (29:15, 35:13, 20:11, 18:19)
Ocvirk 27 (6 podaj), Friškovec 26 (10 skokov), Marić 21 (6 skokov); Bajrektarević 12, Kropivšek 10, Špoljar, Šeruga in Gerič Škopac (5 skokov) po 6.

STATISTIKA

Celjanke so dvome o končnem zmagovalcu razrešile že v prvem polčasu. Že v prvih desetih minutah so upravičile vlogo favoritov, dosegle so 29 točk, kar 14 več od svojih nasprotnic. Podobno sliko so gledalci v Celju spremljali tudi v drugi četrtini. Varovanke Damirja Grgića so že v prvem polčasu dosegle 64 točk, zadele so deset trojk, imele so 57-odstotni izkupiček meta iz igre, Ježičanke pa so v prvih dvajsetih minutah izgubile 19 žog.

Aktualne podprvakinje WABA lige so tudi v drugem polčasu nadzorovale potek srečanja, ljubljanska ekipa je v nadaljevanju zaigrala nekoliko bolje, celo dobila zadnjo četrtino, a Celjanke so na koncu presegle sto točk in visoko zmagale z rezultatom 102:58.

V devetem kolu drugega dela bo Cinkarna Celje gostovala v Mariboru, Ježica se bo srečala s Konjicami.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Damir Grgić, trener Cinkarne Celja:“Čestitke moji ekipi za zmago. Lahko sem zadovoljen s prvim polčasom tekme.”

Mojca Markovič, trenerka Ježice:“Čestitke nasprotnicam za zmago!