Spoštovani!
Šport je že dolgo časa eden najboljših promocijskih orodij za številna podjetja in njihove izdelke. Ženski košarkarski klub Cinkarna Celje je pripravljen vse svoje moči usmeriti v sodelovanje z zainteresiranimi podjetji in če tudi Vi menite, da je ŽKK Cinkarna Celje dostojen poslovni partner, nam bo skupno sodelovanje v veliko zadovoljstvo!
Kontaktirajte nas in skupaj bomo še boljši in še močnejši, vsekakor pa bomo lažje uresničili naše skupne cilje.

Kdo je Ženski košarkarski klub Cinkarna Celje?

• ŽKK Cinkarna Celje je osvojil 16 naslovov državnih prvakinj Slovenije (2000, 2003, 2004, 2005, 2006, 2008, 2009, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019.2020)
  • ŽKK Cinkarna Celje je osvojil 14 naslovov pokalnih prvakinj Slovenije (2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2012, 2013, 2015, 2016, 2017, 2019, 2020)
  • ŽKK Cinkarna Celje ima kar 21 naslovov državnih prvakinj v mlajših selekcijah (12x mladinke, 8x kadetinje, 1x pionirke “U14”)
  • ŽKK Cinkarna Celje ima 12 uvrstitev na zaključni turnir jadranske lige (2002, 2003, 2006, 2009, 2010, 2011, 2014, 2015, 2017, 2018, 2019 in 2020) in dva naslova prvakinj v jadranski ligi (2002 – Šibenik in 2017 – Podgorica)
  • ŽKK Cinkarna Celje je 9 sezon odigral v mednarodnem evropskem pokalu FIBA
  • ŽKK Cinkarna Celje je klub, v katerem se, pod nadzorom naših trenerjev v raznih klubskih selekcijah ter Šoli košarke po osnovnih šolah, s košarko aktivno ukvarja več kot 300 deklet
  • ŽKK Cinkarna Celje je klub, ki ima zagotovljene izvrstne pogoje za delo, kot tudi za marketinško sodelovanje s poslovnimi partnerji

Kaj Vam nudi Ženski košarkarski klub Cinkarna Celje?

• ŽKK Cinkarna Celje Vam s tekmami v Prvenstvu Slovenije in Pokalu Slovenije, predvsem v končnici tudi z neposrednimi TV prenosi, nudi promocijo Vašega podjetja na slovenskem tržišču, prav tako pa promocijo na tujih tleh, saj naš  klub že vrsto let igra v mednarodni jadranski WABA ligi
  • ŽKK Cinkarna Celje Vam nudi promocijo Vašega podjetja na ogromnem številu tekem naših mladinskih selekcij in Šole košarke ŽKK Cinkarna Celje
  • ŽKK Cinkarna Celje Vam nudi promocijo Vašega podjetja s tedensko prisotnostjo v časopisnih, elektronskih medijih ter socialnih omrežjih
  • ŽKK Cinkarna Celje Vam nudi promocijo Vašega podjetja na naši spletni strani
  • ŽKK Cinkarna Celje Vam nudi tudi dodatne oblike sponzorstva in promocije v okviru naših možnosti in dogovorov

Zakaj sponzorirati ŽKK Cinkarna Celje?

• zato, ker je ŽKK Cinkarna Celje eden najbolj uspešnih in najbolje organiziranih ženskih košarkarskih klubov v širšem regionalnem prostoru
  • zato, ker je ŽKK Cinkarna Celje eden od najbolj ambicioznih košarkarskih klubov v Sloveniji, ki ima v svojih načrtih, poleg igranja v domačem prvenstvu, tudi igranje v mednarodni ženski regionalni košarkarski ligi WABA
  • zato, ker želi ŽKK Cinkarna Celje še naprej strokovno delati z mladimi košarkaricami in vzgojiti čim večje število odličnih oseb in košarkaric

Naš kontakt

Kontaktna oseba za marketinške aktivnosti je Uroš Kranjc, športni direktor kluba, tel. +386 (0)41 689 341.
Vedno pa nas lahko kontaktirate tudi po elektronski pošti:  info@zkkcelje.si

Podjetja ali posamezniki se za pomoč našemu klubu z nakazilom finančnih sredstev na naš transakcijski račun št. SI56 0600 0011 5411 772 odprt pri ABANKA d.d. ali v brezplačni dobavi blaga oz. storitev lahko odločijo tudi brez povratnih storitev z naše strani, torej ne da bi jim z naše strani nudili kakršnokoli promocijo, plačilo ali storitev. V tem primeru gre za donatorstvo in kdorkoli se bo odločil za takšno pomoč, se mu lahko le že vnaprej zahvalimo.

Ker pa vemo, da v javnosti razlike med donatorstvom in sponzorstvom niso najbolje razjasnjene, vam v nadaljevanju predstavljamo obe obliki, predvsem tudi z davčnega vidika:

Donatorstvo:

Donatorstvo je dobrodelna dejavnost, pri kateri donator klubu nameni določena denarna ali nedenarna sredstva, vendar za svoj prispevek ne pričakuje nobenega povračila oz. »protiusluge«. Običajno se donacija odobri na osnovi prošnje kluba oz. podpisane donatorske pogodbe, lahko pa se donator za donacijo klubu odloči tudi popolnoma sam. Pri donaciji klub ne izstavi računa, saj ne opravi nobene storitve, je le koristnik prejetih sredstev. Z davčnega vidika predstavlja donacija donatorju znižanje njegove davčne osnove pri plačilu davka na dohodek pravnih oseb. Skupna vrednost donacij, ki donatorju še znižuje to osnovo, pa v davčnem obdobju ne sme presegati 0,3 % vseh obdavčenih prihodkov donatorja.

Sponzorstvo:

Sponzorstvo je poslovni odnos, v katerem se sponzor in klub pogodbeno dogovorita za obojestransko koristno sodelovanje. Sponzor klubu nameni sredstva (denarna ali materialna), klub pa se zaveže, da bo promoviral sponzorja na dogovorjen način. Običajne možnosti promocije so reklamni panoji ali nalepke v dvorani, reklamni logotipi na športni opremi, reklamni logotipi na biltenih in vstopnicah, reklamne povezave na klubskih internet straneh, brane objave na tekmah ipd. Natančna oblika promocije se vedno določi v sponzorski pogodbi, s tem, da klub za opravljeno storitev promocije sponzorju obvezno izstavi tudi račun, na katerem mora kot zavezanec za DDV obračunati tudi 20 % DDV, ki pa sponzorju predstavlja vstopni davek. Z davčnega vidika predstavlja sponzorstvo sponzorju davčno priznan odhodek za namen lastne promocije oziroma promocije svoje dejavnosti in se kot tak tudi prikazuje.