Članice
Share

ŠE DRUGA ZMAGA

Celjanke so brez težav dobile tudi drugo tekmo proti Grosupljemu z rezultatom 78 proti 57 in se brez težav uvrstile v polfinale pokalnega tekmovanja. Zaključni turnir četrverice bo 10. in 11. marca 2017.

Sreda, 3. januar, Gimnazija Celje – Center ob 18. uri:
CINKARNA CELJE : Grosuplje 78:57 (17:13, 25:12, 16:13, 20:19)    [prva tekma: 71:47]

Slonjšak 26, Ocvirk 13, N. Delić 10; Dautović 13, Debeljak 11, Mehle 8.

STATISTIKA

Branilke naslova pokalnih prvakinj so si že na prvem srečanju na Dolenjskem priigrale visoko prednost 24 točk. Tudi na srečanju v Celju je bilo dvomov o zmagovalkah konec že po prvem polčasu, ki so ga varovanke Damirja Grgića dobile z 42:25. Tudi v drugem polčasu so bile košarkarice iz knežjega mesta boljše nasprotnice in so na koncu zmagale z 78:57. Cinkarna Celje tako ostaja le pri enem porazu v tej sezoni v vseh tekmovanjih (op. poraz v mednarodni Waba ligi v Montani)

Najučinkovitejša posameznica srečanja v Celju je bila Iva Slonjšak, ki je dosegla dvojni dvojček (26 točk, 11 skokov), Elma Dautović je bila s 13 točkami najboljša strelka Grosupljega.