Novice

Po reprezentančnem premoru so znova na parket stopile košarkarice Cinkarne Celje. Na prvi tekmi 2. kroga pokalnega tekmovanja so se pomerile z Ježico. V Ljubljani so varovanke trenerja Damirja Grgiča slavile s 63:51. Pred povratnim obračunom, ki bo v dvorani Gimnazije Celje – Center šele v torek, 7. januarja, imajo dvanajst točk prednosti.

Zasedba Cinkarne Celje je v Ljubljani vseskozi nadzirala sam potek rezultata. Uvodna četrtina je gostjam pripadla s 17:14, druga s 15:4. Nadaljevanje je bilo izenačeno, saj se je tretja četrtina končala s 17:17, vendar pa so imele Celjanke še naprej lepo zalogo prednosti, potem ko so vodile za 14 točk. Zadnja četrtina je s 16:14 pripadla Ježici.

Pred Cinkarno Celje sta v tem tednu še dva obračuna. Vnovičen z Ježico že v četrtek (20.00), v Celju, ko si bosta ekipi nasproti stali v 9. krogu državnega prvenstva. V soboto bo v dvorani Gimnazije Celje – Center gostovala še Akson Ilirija.