Članice, Novice

Košarkarice Cinkarne Celje so na prvi tekmi četrtfinala pokalnega tekmovanja Konjice premagale za petnajst točk. Bilo je 70:55. Povratno srečanje bo v Celju, v torek, 8. januarja, ob 19.30. Prihodnji teden bomo dobili štiri ekipe, ki se bodo uvrstile na zaključni turnir omenjenega tekmovanja.

Konjice – Cinkarna Celje 55:70 (12:12, 16:24, 9:23, 18:11); K. Klančnik 15; Bessard 27, Radović 14, Mitrić 10. Celotna statistika tekme (Klik)

Po izenačeni uvodni četrtini (12:12), sta bili v Slovenskih Konjicah ključni druga in tretja četrtina, ko so si Celjanke priigrale občutnejšo prednost. Trener Damir Grgić, ki tokrat ni imel na voljo Anđele Delić in Chatrice White, je priložnost za igro ponudil igralkam, ki sicer igrajo nekoliko manj. Rangie Bessard je dosegla 27 točk, Ana Radović 14, Ksenija Mitrić pa 10.

V soboto (17.00) bo Cinkarna Celje v 14. krogu državnega prvenstva gostila Domžale.