Novice

Reprezentanca Slovenije je v uvodnem krogu kvalifikacij za evropsko prvenstvo, v Celju premagala Grčijo. Bilo je 70:64. Čestitamo!

Slovenke se potegujejo za tretji zaporedni nastop na evropskem prvenstvu, v njihovi skupini pa sta poleg tokratnih tekmic še Islandija in Bolgarija. Na EP 2021, ki bo v Španiji in Franciji, se bodo uvrstile zmagovalke devetih kvalifikacijskih skupin ter pet drugouvrščenih ekip.

Zmaga proti na papirju najmočnejši ekipi v skupini je velika spodbuda za slovensko reprezentanco in hkrati dokaz, da so jo košarkarski strokovnjaki pred začetkom kvalifikacij upravičeno uvrstili med najbolj perspektivne ekipe v Evropi. Do dveh sila pomembnih točk, ki Sloveniji dajeta pravico razmišljanja o prvem mestu v skupini, so izbranke selektorja Damirja Grgića prišle brez dveh ključnih igralk in stebrov igre pod obročema, poškodovanih Eve Lisec in Shante Evans, Grgić pa prav tako ni mogel računati niti na Aleksandro Krošelj, ki čuti bolečine v levem stopalu.