Članice, Novice

Košarkarice Cinkarne Celje so v 8. krogu državnega prvenstva zabeležile novo zmago. Pred domačimi gledalci so v štajerskem obračunu s 77:51 premagale Maribor. Andreona Keys je dosegla 20 točk, Taeler Deer 16, 12 pa Aleksandra Krošelj, sicer povratnica po poškodbi stopal.

Cinkarna Celje – Maribor 77:51 (22:14, 11:22, 11:11, 33:4); Keys 20, Deer 16, Krošelj 12, Ocvirk 11, Jelenc 7, Čeh 6, Seničar 5, E. Dautović 18.

Celjske košarkarice so do zmage v štajerskem obračunu z Mariborom prišle v zadnji četrtini. Pred zadnjimi desetimi minutami so gostje v 8. krogu državnega prvenstva še vodile za tri točke, potem pa so gostiteljice tehtnico prevesile na domačo stran.

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje: Šele v zadnji četrtini smo našli pravi ritem, oziroma nam je nasprotnik dovolil, da je zmaga na koncu ostala doma. Čestitke igralkam na zmagi, Mariboru pa na všečni igri.”