NOVA ZMAGA V JADRANSKI LIGI

Košarkarice Cinkarne Celje so v BTravel WABA Superligi v domači dvorani s 93:63 ugnale bolgarski Beroe iz Stare Zagore in tako vknjižile že deveto zmago v sezoni. Ob tem so Celjanke le dve srečanji izgubile na gostovanjih v Montani in Beogradu proti Crveni zvezdi.  Bolgarke, lanskoletne finalistke WABA lige so doživele že osmi poraz in že izbubile možnost nastopa na F4. Zasedba Damirja Grgića si je že pred pred tem srečanjem zagotovila nastop na finalnem turnirju WABA lige.

BTRAVEL WABA LIGA – SUPERLIGA, 5. KOLO:

Sreda, 21. februar, Gimnazija Celje-Center:
CINKARNA CELJE : BEROE 93:63 (29:14, 19:21, 20:13, 25:15)
Chidom 22 (8 skokov), Slonjšak 20 (7 skokov, 6 podaj), Friškovec 15; Dineva 23.

STATISTIKA

Aktualne slovenske pokalne in državne prvakinje ter prvakinje WABA lige so se v petem kolu Superlige pomerile z bolgarsko ekipo Beroe in prepričljivo zmagale z rezulatom 93:63. Varovanke Damirja Grgića so si že pred tem kolom priigrale nastop na zaključnem turnirju mednarodne BTravel WABA lige. Celjanke so odlično odprle srečanje v domači dvorani in že po prvih desetih minutah vodile z 29:14. Tudi v nadaljevanju so bile kCinkarnarke bistveno boljši nasprotnik, prednost se je povečevala iz minute v minuto. Ob zadnjem pisku sirene je semafor kazal izid 93:63. Celjanke so bile odlične predvsem v napadu, saj so imele kar 67-odsotni izkupiček meta iz igre, zadele so tudi deset trojk v 16 poskusih.

Najboljša strelka pri Cinkarni Celje je bila Oderah Chidom, ki je dosegla 22 točk, ujela je tudi osem odbitih žog, Iva Slonjšak je prispevala 20 točk, Zala Friškovec pa 15.

V naslednjem 6. kolu bodo Celjanke čez teden dni gostovale pri črnogorski Budućnosti Bemax.