Članice
Share

ZA UVOD ZMAGA ČLANIC

Članice ŽKK Cinkarna Celje so v 2. kolu državnega prvenstva na domačem parketu premagale Maribor za 26 točk (77:51). Andrea Marić je dosegla dvojni dvojček (18 točk in 10 skokov).

Prva četrtina štajerskega derbija je bila zelo izenačena. V 5. minuti so Cinkarnarke s košem Ive Slonjšak povedle 8:2, a so borbene Mariborčanke v 7. minuti znižale na 8:7. Prva četrtina se je tako končala le s točko prednosti za Cinkarno Celje (13:12).  Gostje so uvodnih minutah 2. četrtine še vedno držale stik z državnimi prvakinjami. Celjanke so prvič na tekmi povedle za +7 (23:16) v 5. minuti druge četrtine in kasneje v 8. minuti vodile že visokih +15 (37:22). Ob koncu 1. polčasa so bile varovanke Damirja Grgića zelo učinkovite in ustavile napade Mariborčank in tako prvih dvajset minut dobile v svojo korist za 16 točk (41:25). V nadaljevanju tekme so domačinke brez večjih težav kontrilirale rezultat in dobile 3. četrtino 16:13 in tako vodile ob zvoku sirene 57:38. Trener Damir Grgić je v zadnji četrtini dal priložnost tudi mlajšim igralkam in bil zadovoljen s prikazano igro. Na koncu zaslužena zmaga domačink za 26 točk (77:51).

Gimnazija Celje – Center, sobota, 14. oktober, ob 17.00:
CINKARNA CELJE : MARIBOR 77:51 (13:12, 28:13, 16:13, 20:13)

Marić 18 (10 skokov), Slonjšak 14 (5 skokov), Ocvirk 12 (9 skokov); Cvijanovič 9, Dover 8, Kuzma in Pučko po 7.

STATISTIKA

Izjavi trenerjev po tekmi:

Damir Grgić, trener ŽKK Cinkarna Celje:
“Čestitke ekipi Maribora za všečno igro, prav tako pa našim mladim dekletom za prikazano igro v zadnji četrtini. Vse ostalo za pozabo.”

Žiga Ravnikar, trener ŽKD Maribor:
“Čestitam ekipi Celja za več kot zasluženo zmago. Mislim, da smo imeli tudi mi na tej tekmi svoja obdobja. Želim si, da bi se ta obdobja v prihodnje še podaljševala.”