U13

ZASAVKE DOMA BOLJŠE

Ekipa Cinkarna Celje A je gostovala v Trbovljah na 1. tekmi 3. kola MINI POKALA za dekleta do 13 let. Žal so varovanke Žige Juga klonile za 11 točk (39:50). Igralke ŠD Felix Zasavje so si v prvi četrtini ustvarile prednost petih točk. V drugi četrtini pa so Celjanke prevzele pobudo in predvsem z dobro igro v obrambi uspele prevzeti vodstvo na tekmi, ob polčasu je bil rezultat 16 proti 21. V tretji četrtini se je Zasavkam odprlo v napadu in ponovno je bila rezultatska prednost na strani domače ekipe. V zadnji četrtinsta bili obe ekipi nekoliko zadržani v napadu, vendar so bile Zasavke ponovno boljše in so prednost pred nasprotnicami še malo povečale. Povratna tekma bo že v sredo, 20.12. ob 16.30 v Celju.

Ponedeljek, 18.12.2017, Trbovlje – ŠD Polaj, ob 17. uri:

FELIX ZASAVJE – CINKARNA CELJE A 50:39 (14:9, 2:12, 22:9, 12:9)

Strelke za Felix Zasavje:  Bartelme 17, Žibert 9, Vodlan 8,  Mejač 8, Potrbin 8

Strelke za Cinkarno Celje: Čater 5, Confidenti 4, Uranker M. 6, Mikic, Dobrijević 9, Urankar E., Špan 2, Bohnec, Sanković, Maslić 4, Ovčina 9

Žiga Jug, trener U13 A: “Za nami je borbena tekma v Trbovljah, na kateri smo si dovolili par napak preveč in prav te napake, je domača ekipa še kako dobro izkoristila. V sredo v Celju tako pričakujemo pravi boj, saj so se vse dosedanje tekme z Felixem končale z razliko 10 točk, v korist ene ali druge ekipe.”