VISOKA ZMAGA NA DOMAČIH TLEH

Varovanke Damirja Grgića so dobile tudi 24. tekmo v državnem prvenstvu, medtem ko so Konjičanke izgubile trinajstič v tej sezoni in s porazom v Celju prekinile niz dveh zmag.

Petek, 13. april, Gimnazija Celje-Center ob 20. uri:
CINKARNA CELJE : KONJICE 95:59 (27:7, 32:17, 16:23, 20:12)
Marić (12 skokov), Slonjšak 17 (7 skokov, 7 asistenc), Ocvirk 13; Klančnik 12 (10 skokov), Podgrajšek 10, Einfalt (5 skokov) in Tajher po 8.

STATISTIKA

Aktualne državne prvakinje niti za trenutek niso prepustile vodstva tekmicam iz Slovenskih Konjic. Krizne minute konjiške ekipe so trajale od sredini prve četrtine do uvodnih minut drugega dela. Po košu Maruše Podgrajšek za 13:7 je sledil delni izid 22:0. Že pred koncem prvih dvajsetih minut so si Celjanke priigrale 40 točk naskoka.

Po glavnem odmoru so na svoj račun prišle tudi gostje, ki so tretji del tekme dobile s 23:16. V poslednji četrtini so bile ponovno nekoliko boljše Celjanke, ki so zanesljivo vknjižile 24. par točk.

Šest igralk v domači ekipi je presegla mejo desetih točk. Tekmo je z dvojnim dvojčkom (19 točk in 12 skokov) zaključila Andrea Marić. Tudi Katja Klančnik, ki je bila najbolj razpoložena v dres konjiške ekipe, je dosegla dvojni dvojček, saj je ob 12 točkah ujela še 10 skokov.

Celjanke v sredo gostujejo v Grosupljem, Konjičanke pa v torek pri ljubljanski Iliriji.