VISOKA ZMAGA Z 97 PROTI 47

Košarkarice Cinkarne Celje so še šestnajstič v tej sezoni državnega prvenstva parket zapustile dvignjenih glav, Mariborčanke pa po devetem porazu ostajajo na petem mestu prvenstvene lestvice. Varovanke Žige Ravnikarja so izgubile še drugič zapored.

1. SKL za ženske, 2. kolo 2. dela:

Sobota, 24. februar, Gimnazija Celje-Center ob 17. uri:

CINKARNA CELJE : MARIBOR 97:57 (21:18, 26:11, 18:6, 32:22)
Chidom 23 (12 skokov), Slonjšak 21 (8 asistenc), Krošelj 19 (7 skokov, 5 asistenc); Kuzma 18 (5 skokov), Galič 10, Ribič 9.

STATISTIKA

V Celju smo spremljali izenačenih uvodnih trinajst minut, nato pa je do izraza prišla kakovost domačink. Aktualne državne prvakinje so z delnim izidom 21:3 prišle do zanesljive prednosti že pred glavnim odmorom.

Tudi v drugem polčasu so gostiteljice ves čas višale svojo prednost, do najvišje pa so prišle ravno ob koncu tekme, ki so jo dobile s 97:57. Celjanke so zadele kar 13 metov za tri točke, veliko uspešnejše so bile tudi v skoku (55:32).

Pri Cinkarni Celje so bile zelo razpoložene štiri košarkarice. 23 točk (+12 skokov) je dosegla Oderah Chidom, 21 (+8 asistenc) jih je dodala Slonjškova, Krošljeva je tekmo zaključila z 19 točkami, Zali Friškovec pa sta do trojnega dvojčka (18 točk, 13 skokov in 8 asistenc) zmanjkali dve asistenci. Pri gostjah je bila najboljša strelka Simona Kuzma, ki je dosegla 18 točk.

Celjanke v naslednjem kolu gostujejo v Slovenskih Konjicah, Maribor pa v svoji dvorani pričakuje Grosuplje.

IZJAVA:

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:
“Čeprav zdesetkani, smo odigrali solidno tekmo. Čestitam svojim dekletom za zmago. Prav tako čestitam ekipi Maribora za fer tekmo.