Sobota, 17. februar ob 17.00 – Dvorana Ježica:
JEŽICA : CINKARNA CELJE 60:103 (14:38, 10:27, 18:16, 18:22)

Bajrektarević 23 (9 skokov), Novovič 11, Škapin 10; Ocvirk 20 (7 skokov, 6 podaj), Friškovec 18, Stefanoski 17 (6 skokov).

STATISTIKA

V Ljubljani sta se v soboto pomerili ekipi Ježice in Cinkarne Celje. Celjanke so dosegle že 15. zmago v tej sezoni državnega prvenstva in so tako še vedno neporažene. Na drugi strani so bile Ježičanke enajstič neuspešne, ob tem imajo varovanke Mojce Markovič še štiri zmage.

Celjanke z odlično igro nadaljujejo tudi po reprezentančnem premoru. Četa Damirja Grgića je nasprotnicam nasula kar 103 točke (16 trojk), ob tem so imele celjske košarkarice 55-odstotni izkupiček meta iz igre, pobrale pa so kar 52 odbitih žog. Dvomi o končnem zmagovalcu so bili razrešeni že v prvi četrtini, ki so jo aktualne državne prvakinje dobile s kar 38:14, do polčasa je razlika narasla na 41 točk (65:24). V drugih dvajsetih minutah so bile Ježičanke bolj enakovredne nasprotnice, razigrale so se tudi v napadu (12 trojk). Končni rezultat je znašal 103:60 v korist Celja.

Pri ekipi Celja so slovenske reprezentantke dobro formo prenesle tudi v klubsko tekmovanje. Larisa Ocvirk je prispevala 20 točk, Zala Friškovec jih je dosegla 18. V ekipi Ježice je bila najučinkovitejša Sandra Bajrektarević s 23 točkami (9 skokov), Dunja Novovič jih je zabeležila 11.

V drugem kolu drugega dela bodo Celjanke gostile Maribor, Ježica se bo pomerila s Konjicami.