Članice, Novice

Košarkarice Cinkarne Celje so na krilih pokalne lovorike prišle do zmage v 10. krogu drugega dela državnega prvenstva. V domači dvorani so s 75:50 premagale Maribor.

Cinkarna Celje – Maribor 75:50 (18:17, 14:9, 21:15, 22:9); Radović 17 točk, Debeljak 17, Krošelj 12; Dautović E. 19. Celotna statistika tekme (Klik)

Čeprav so košarkarice imele le dan premora po finalu pokala je bilo moč spremljati pravo prvenstveno tekmo. Domačinke, ki so tokrat nastopile brez visokih igralk Chatrice Marie White in Rangie Bessard, so igrale z mešano zasedbo. V 15. minuti so prišle do rahle prednosti, ob polčasu pa vodile za šest točk (32:26). Začetek drugega polčasa je pripadel domačinkam, v nadaljevanju se je razigrala Lea Debeljak in Cinkarna Celje je na koncu več kot zasluženo slavila z lepo prednostjo.

Dvojni dvojček je pri Celjankah dosegla Ana Radović (17 točk, 12 skokov in 8 podaj), 17 jih je dosegla tudi Lea Debeljak, Aleksandra Krošelj pa jih je dodala 12. Celjanke v naslednjem krogu v soboto gostujejo v Konjicah.