Članice
Share

CELJANKE DRUGE V MONTANI

Košarkarice Cinkarne Celje so v finalu regionalne Lige WABA morale priznati premoč črnogorski Budućnosti in tekmovanje zaključile na odličnem drugem mestu. Tretje mesto so osvojile košarkarice Montane, ki so za bron premagale Crveno zvezdo.

BTRAVEL WABA LIGA – ZAKLJUČNI TURNIR ČETVERICE

FINALE:
Nedelja, 25. marec:

CINKARNA CELJE : BUDUĆNOST 68:71 (14:12, 14:22, 17:15, 23:22)
Slonjšak 18, Ocvirk 17, Chidom 12 (6 skokov); Babić 16.

STATISTIKA
POSNETEK TEKME

Cinkarna Celje je v nedeljo, 25.3. v Montani odigrala finale WABA lige in po izenačenem obračunu izgubila z 71:68. Celjanke so tako po naslovu najboljših v prejšnji sezoni, tokrat zasedle drugo mesto. Tretje mesto so osvojile košarkarice Montane, četrta je bila Crvena zvezda.

Zelo izenačeno finale je bilo odločeno v zadnjem delu obračuna. Ob koncu prve četrtine so s košem razlike vodile Celjanke, v drugih desetih minutah so pobudo prevzele Črnogorke in so se na najdaljši odmoru na srečanju odpravile s +6. Večino drugega polčasa sta se najboljši ekipi lige WABA v tej sezoni izmenjavali v vodstvu, rezultat pa je bil nazadnje izenačen dobrih pet minut do konca tekme na 55. Nato so Črnogorke z delnim rezultatom 10:0 prešle v vodstvo s 65:55. Celjanke so sicer v zadnjih treh minutah tekme z zadnjimi močmi poskušale ujeti Budućnost, a je na koncu za preobrat zmanjkalo časa. Črnogorsko zmago je pol minute pred koncem z zadetim prostim metom potrdila Kristin Topuzović, Oderah Chidom je na drugi strani še poskusila z metom za tri točke, a neuspešno.

Najboljša strelka Celja v tej sezoni WABA lige, Iva Slonjšak je bila z 18 točkami najboljša strelka finala. Larisa Ocvirk je pristavila 17 točk, Oderah Chidom pa 12.