Na včerajšnjem srečanju med Athlete Celjem in Mariborom ni bilo večjih presenečenj. Mariborčanke so stik z gostiteljicami držale le v prvi četrtini (20:16), nato pa so se Celjanke razigrale v napadu in stvari postavile na svoje mesto ter prednost do konca tekme samo še povečevale. Končni rezultat je znašal 109:54. Pri domačih je bila strelsko najbolj razpoložena Shante Evans z 22 točkami, pri gostjah pa je bila najuspešnejša Simona Kuzma s 16 točkami.

Sobota, 11. marec, Gimnazija Celje – Center ob 16.00:
ATHLETE CELJE : MARIBOR 109:54 (20:16, 26:9, 27:12, 36:17)
Evans 22 (6 skokov), Slonjšak 18, Prezelj in Krošelj po 18; Kuzma 16, Stergar 10.

STATISTIKA

Izjavi trenerjev po tekmi:

Damir Grgić, trener Athlete Celja:
“V prvi četrtini smo slabo reagirali na igro Mariborčank, potem pa smo stvari postavili na svoje mesto. Čestitke moji ekipi za zmago in ekipi Maribora za dobro predstavo.”