Članice, ThrowbackThursday

Minuli vikend se je v dvorani Gimnazije Celje-Center odvijal 22. zaključni turnir pokala članic. Za zasedbo ŽKK Athlete Celje se je končal zmagoslavno, saj so naše igralke v finalu premagale ekipo ŽKK Domžal z rezultatom 79:59 in tako osvojile že svojo 9. pokalno lovoriko. Pri Celjankah je najbolj izstopala trojica Sanja Orozović (23 točk, 6 asistenc), Marica Gajić (20 točk, 10 skokov) ter Rebeka Abramovič (15 točk, 4 asistence), prav tako pa ni bil zanemarljiv delež preostalih igralk. Pri poraženkah je bila s 23-imi točkami Španka Helena Boada prva strelka finala. Ekipi sta se v nedeljski finale uvrstili s sobotnima zmagama, ko so Celjanke premagale Grosuplje z rezultatom 73:58, Domžalčanke pa so bile boljše od ekipe Subrina Ilirija 72:59.

Za najboljšo igralko zaključnega turnirja je bila izbrana Sanja Orozović, za najboljšo mlado igralko pa so izbrali Marico Gajić. Omeniti velja tudi lepo število obiskovalcev finalne tekme, kljub neposrednem prenosu na TV SLO 2 ter odlični 12,2% gledanosti prenosa.