ZANESLJIVA ZMAGA CELJANK

V soboto je bila na sporedu prva tekma finala državnega prvenstva za ženske med Cinkarno Celje in Triglavom. Srečanje v Celju je z rezultatom 78:45 zanesljivo pripadlo aktualnim državnim prvakinjam. Druga tekma bo na sporedu 15. maja, tretja tri dni kasneje, morebitno četrto in peto srečanje pa se bo odvilo 21. oziroma 23. maja.

1. SKL za ženske, finale, 1. tekma:

Sobota, 12. maj:
CINKARNA CELJE : TRIGLAV 78:45 (26:12, 16:9, 19:16, 17:8) [1:0]

Slonjšak 28, Chidom 17 (13 skokov), Ocvirk 11 (5 skokov); Abramovič 16, Žibert 11 (5 podaj), Jakobčič (9 skokov) in Prevodnik po 6.
STATISTIKA

Celjanke tudi po prvi tekmi finala državnega prvenstva ostajajo neporažene v tej sezoni 1. SKL. Na petem medsebojnem obračunu s Triglavom v tej sezoni DP so bile varovanke Damirja Grgića še petič uspešnejše.

Rezultat je bil izenačen le na začetku obračuna, ko so Triglavanke po košu Rebeke Abramovič izenačile na 2:2, nato pa se je začela prevlada domačih košarkaric, ki so z delnim rezultatom 9:0 napravile prvo očitnejšo razliko na srečanju. Do konca prve četrtine je prednost le še naraščala, ob odhodu na prvi dvominutni odmor so Celjanke vodile s 26:12. Triglav je v prvih desetih minutah zadel le štiri mete iz igre.

V drugi četrtini je bila tekma po delnem izidu 4:4 zaradi tehničnih težav z dvorano približno pol ure prekinjena. A tudi po daljšem odmoru, so bile varovanke Damirja Grgića boljše nasprotnice, do konca prvega polčasa so naredile še delni izid 12:2 in so do najdaljšega premora na obračunu skupno zadele dvakrat toliko točk kot gostje (42:21). Še posebej je bila razpoložena Iva Slonjšak, ki je prispevala skoraj polovico točk Celja (19), Triglavanke so že v prvih dvajsetih minutah izgubile 13 žog.

V drugem polčasu so bili gledalci priča podobnemu dogajanju na parketu kot v prvih dvajsetih minutah. Razpoložene domače košarkarice so prednost višale iz minuto v minuto, slabih pet minut do konca tekme je prednost Celja prvič na srečanju znašala 30 točk. Kranjčanke so imele le 27-odstotni izkoristek meta iz igre, medtem ko so domačinke zadele več kot polovico metov. Ob zadnjem pisku sirene je semafor kazal 78:45 v korist Celja, ki je tako povedel z 1:0 v finalni seriji.

Iva Slonjšak je bila z 28 prva strelka tekme, Oderah Chidom je zabeležila dvojni dvojček (17 točk, 13 skokov), Larisa Ocvirk je dosegla 11 točk. Pri Triglavu je bila najučinkovitejša Rebeka Abramovič (16), Urška Žibert je v statistiko vpisala 11 točk.

Druga tekma bo na sporedu v torek v Kranju, tretja v Celju tri dni kasneje, morebitno četrto in peto srečanje pa se bo odvilo 21. oziroma 23. maja.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:
Čestitam mojim igralkam za zasluženo zmago in dobro igro. Vesel sem reakcije, ki so jo punce prikazale na današnjem obračunu. Ostajamo na trdnih tleh in že razmišljamo o drugi tekmi. Ekipa Triglava bo na drugem srečanju sigurno pod večjim pritiskom. Mi bomo poskušali odigrati močno in čvrsto tekmo tudi v Kranju.

Ernest Novak, trener Triglava:
Mislim, da smo v določenem trenutku, ko so Celjanke naredilo nekoliko višjo razliko, prenehali igrati. Nismo se držali dogovorov oziroma tistega, kar smo trenirali skozi celotni teden. Ne razumem, zakaj je do tega prišlo, nekaj igralk je na tekmo prišlo nepripravljenih. Morda je bil glavni razlog strah. Kar se dogovorimo, moramo pokazati tudi na igrišču. Nekatere igralke niso danes naredile nič za našo ekipo in so igrale v kontra ritmu. To moramo popraviti do naslednje tekme in se v nadaljevanju boriti po naših najboljših močeh.

2. TEKMA:
Torek, 15. maj, ob 19.00:

TRIGLAV : CINKARNA CELJE (prenos na Šport TV)

3. TEKMA:
Petek, 18. maj, ob 18.00:

CINKARNA CELJE : TRIGLAV (prenos na TV SLO 2)

MOREBITNA 4. TEKMA:
Ponedeljek, 21. maj, ob 18.00:

TRIGLAV : CINKARNA CELJE

MOREBITNA 5. TEKMA:
Sreda, 23. maj, ob 18.00:

CINKARNA CELJE : TRIGLAV

PRVAKINJE (ŠTEVILO NASLOVOV):13x CINKARNA CELJE (2000, 2003, 2004, 2005, 2006, 2008, 2009, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017)
10x JEŽICA (1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2001, 2002)