V soboto so bila na sporedu vsa štiri srečanja 12. kola 1. SKL za ženske. Ježica je premagala Grosuplje, Celjanke so brez težav ugnale Ilirijo, Triglav je nadigral Maribor, Domžale pa so izgubile proti Konjicam.

Sobota, 20. januar:
CINKARNA CELJE : AKSON ILIRIJA 85:43 (26:20, 27:12, 17:6, 15:5)

Gwashavanhu 20 (10 skokov), Chidom 18 (14 skokov), Ocvirk 11 (11 skokov, 5 podaj); Mičunović 17, Stergar 11 (8 skokov), Gabrovšek 7 (7 skokov, 5 podaj).

STATISTIKA

Cinkarna Celje nadaljuje z odličnimi predstavami v tej sezoni. Celjanke so tako po 12 tekmah še neporažene, Akson Ilirija pa je po 12 kolih polovično uspešna.

Ilirijanke so se favoriziranim Celjankam dobro upirale prvih deset minut, ki so jih aktualne državne prvakinje dobile s šestimi točkami naskoka. Srečanje v Celju je odločila 2. četrtina, ki so jo varovanke Damirja Grgića dobile s 27:12, prednost pa je tako ob polčasu znašala visokih 21 točk. Razlika se je v drugih dvajsetih minutah le še povečevala, Ilirija pa je v drugem polčasu dosegla le 11 točk. Na koncu je vodilna ekipa državnega prvenstva zmagala s 85:43.

Najučinkovitejša košarkarica srečanja je bila Althea Gwashavanhu z 20 točkami in desetimi skoki, dvojni dvojček pa je dosegla tudi Oderah Chidom (18 skokov, 14 skokov). V dresu Akson Ilirije je bila najučinkovitejša Ela Mičunović, ki je zabeležila 17 točk.

Cinkarna Celje bo čez teden dni na derbiju 1. SKL gostila Triglav, Akson Ilirija se bo srečala s Konjicami.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:
Čestitam svojim igralkam za zasluženo zmago in košarkaricam Ilirije za korektno igro.

Alen Ploj, trener Akson Ilirije:
Odigrali smo dober prvi polčas, nato pa so nam pošle moči. Čestitam Celju za zmago, mi pa že pogledujemo proti naslednjim tekmam.