U19

CELJANKE UGNALE TRIGLAV

V petek, 16. marca in v nedeljo, 18 marca, bo v Grosupljem potekal zaključni turnir državnega prvenstva za dekleta do 19 let. V petek je Cinkarna Celje na prvi polfinalni tekmi ugnala Triglav, v drugem polfinalu so košarkarice Grosupljega premagale Ježico. Tekma za tretje mesto in finale bosta na sporedu v nedeljo, 18. marca.

ZAKLJUČNI TURNIR DRŽAVNEGA PRVENSTVA ZA DEKLETA DO 19 LET:

ŠD Brinje, Grosuplje

BILTEN TEKMOVANJA

POLFINALE 1:
Petek, 16. marec:
CINKARNA CELJE : TRIGLAV 67:61 (16:13, 15:21, 22:14, 14:13)

Friškovec 33 (10 skokov), Krošelj 15 (5 skokov), Šantelj 6; Prevodnik (7 podaj) in Jeras (8 skokov) po 18, Šarić 13 (6 skokov).

STATISTIKA

Ekipa Cinkarna Celje U19, Grosuplje, 16.3.2018

V prvem polfinalu so gledalci spremljali obračun med Cinkarno Celje in Triglavom. Do zmage so po boljšem drugem polčasu prišle Celjanke, ki so se tako prebile v  nedeljski finale, aktualne državne prvakinje pa bodo v nedeljo igrale na tekmi za tretje mesto.

Srečanje so bolje odprle Celjanke, ki so po dobrih dveh minutah in pol tekme vodile z 9:2, a so Triglavanke do konca prve četrtine ujele priključek (16:13), ob koncu prvega polčasa pa so po trojki Ane Dore Jeras prvič na tekmi povedle (30:27). Enako prednost so imele Kranjčanke tudi ob najdaljšem odmoru na obračunu. V tretjem delu srečanja so Celjanke ponovno prevzele pobudo in do konca obračuna prednosti niso več izpustile iz rok. Varovanke Jureta Kranjca so tako na tretjem medsebojnem obračunu v tej sezoni drugič zmagale. Končni rezultat je znašal 67:61 v korist Celja.

Pri ekipi Celja sta le dve košarkarici zmogli dvomestno število točk. Zala Friškovec je bila s 33 točkami in 10 skoki prva igralka polfinalne tekme, Aleksandra Krošelj je za Celjanke prispevala 15 točk. Pri Kranjčankah sta bili Eva Prevodnik (7 podaj) in Ana Dora Jeras (8 skokov) s po 18 točkami najučinkovitejši košarkarici.

Cinkarna Celje se bo v nedeljo pomerila v velikem finalu z ekipo Grosupljega, Triglav bo igral na obračunu za tretje mesto proti Ježici.

POLFINALE 2:
GROSUPLJE : JEŽICA 60:43 (12:13, 10:5, 14:10, 24:15)

Goršič (11 skokov) in Debeljak po 16, Dautović 11 (6 skokov, 5 prid. žog); Škapin 15 (6 skokov), Kramžar 14 (11 skokov), Špoljar 4 (7 skokov).

STATISTIKA

V drugem polfinalu sta se pomerili ekipi Grosupljega in Ježice. Z najboljšim izkupičkom so Ligo za prvaka zaključile košarkarice Grosupljega, ki so bile tudi na tretji medsebojni tekmi z Ježico v tej sezoni boljši nasprotnik in so se tako uvrstile v nedeljski finale, Ježica se bo pomerila s Triglavom na tekmi za bronasto odličje.

Drugo polfinale sta obe ekipi začeli nekoliko nervozno, prvi koš so po treh minutah igre dosegle Grosupeljčanke, prvih deset minut pa so z najmanjšo možno prednostjo dobile gostje. Tako v drugi kot v ostalih dveh četrtinah pa so bile boljše nasprotnice domačinke, ki vodstva v drugem polčasu niso več spustile iz rok. Grosupeljčanke so se v drugih dvajsetih minutah razigrale v napadu in na koncu prišle do zanesljive zmage s 60:43. Ježičanke so izgubile kar 29 žog, zadele so le četrtino metov iz igre.

Teja Goršič in Lea Debeljak sta bili najboljši strelki domače ekipe, vsaka je dosegla po 16 točk, Goršičeva je ujela še enajst odbitih žog. Elma Dautović je prispevala 11 točk. V ekipi Ježice sta bili strelsko razpoloženi le dve igralki, Karin Škapin je zabeležila 15 točk, Gala Kramžar je v statistiko vpisala dvojni dvojček (14 točk, 11 skokov).

Obračun za tretje mesto bo na sporedu v nedeljo ob 15.00, finale pa dve uri kasneje.