U17

POROČILO S TEKME U17: MARIBOR – CINKARNA CELJE

Zasedba U17 je sinoči v Mariboru doživela prvi poraz v državnem prvenstvu. Mariborčanke so zmagale z rezultatom 78 proti 68. Tekmo so bolje odprle domačinke in s trojko povedle 3:0, vendar so jim Cinkarnarke hitro vrnile in izenačile na 3:3. V tretji minuti je Maribor vodil 9:4 in kasneje v sedmi 16:9. Jure Krajnc je 2:50 pred koncem prve četrtine vzel minuto odmora in kasneje so Celjanke s tremi trojkami izenačile na 18:18. To je bil tudi rezultat 1. četrtine. Uvodne minute druge četrtine so bile zelo izenačene, a vseskozi so bile domačinke v rahli prednosti. Štiri minute pred koncem so Celjanke izenačile na 24:24, vendar do Mariborčanke v 7. minuti druge četrtine ušle na +5 (32:27 in 34:29). Celjanke so kasneje storile nekaj nepotrebnih napak in Maribor je povedel +9 in tako odšle na odmor s prednostjo 42:33. Domačinke so 3. četrtino pričele odločneje in z delnim izidom 6:0 vodile 48:33. 6. minut pred koncem 3/4 do domačinke povedle že za +16 (51:35). Cinkarnarke so se nekoliko zbrale in prednost domačink znižale na -11. Dve minuti pred koncem je bil rezultat 53:42 za Maribor. Domačinke so z delnim izidom 7:0 ponovno naredile občutnejšo prednost 60:44. Celjanke so zadele še 2 prosta meta, a kljub temu po 3. četrtini zaostajale 14 točk (Maribor-Cinkarna Celje 60:46). V zadnji četrtini so Mariborčanke vodile že +18 (72:54), vendar so ce Cinkarnarke počasi bližale. Tako so “modre” v zadnji minuti tekme  zaostajale le še 7 točk (74:67), a za preobrat je zmanjkalo časa. Na koncu zaslužena zmaga domače vrste 78 proti 68.

Tekma U17 (Maribor – Cinkarna Celje 78:68)

ŽKD MARIBOR : ŽKK CINKARNA CELJE 78:68 (18:18, 24:15, 18:13, 18:22)

Strelke: Ocvirk 18, Šporar Tori 5, Mitrić 14, Kop 3, Šporar Tia 19, Šantelj 11, Valušnik, Štahl, Dolinšek, Drobne

Tekst in fotografije: Matjaž Kramberger (Maribor, 16. november 2017)