U15
Share

Kadetska ekipa ŽKK Athlete Celje je na polfinalnem turnirju jadranske lige v Zagrebu. V odločilni tekmi so Celjanke izgubile (47:53) proti domači ekipi Trešnjevke, ki v tej sezoni v ženski jadranski kadetski ligi še ni izgubila. Naša ekipa je bila tudi tokrat nepopolna, saj so zaradi poškodb in bolezni na tej tekmi manjkale Zala Pučko, Neža Murn, Neža Kugonič in Eva Esih. Navkljub kadrovskim težavam so Celjanke ob polčasu vodile za 12 točk, na začetku tretje četrtine pa že s štirinajstimi točkami razlike. Gostiteljice je v igro z dvema trojkama vrnila Lana Rački, v zaključku tekme pa je odločilne koše dosegla hrvaška kadetska reprezentantka Iva Slonjšak (28 točk). Strelke za celjsko ekipo so bile: Ocvirk 20, Potočnik 11, Kračan 8, Mišeljić 7 in Dimec 1. V drugi tekmi, ki ni odločala več o ničemer sta trenerja Triglava in Athleta spočile nosilke igre, na koncu pa so bile z 39:33 boljše Celjanke. Gledano v celoti so lahko v celjskem klubu zadovoljni s prikazanim in spoznanjem, da se lahko povsem enakovredno kosajo z najboljšimi ekipami v regiji. Če upoštevamo dejstvo, da na včerajšnji odločilni tekmi v Zagrebu niti ena izmed celjskih igralk ni iz izhodnega letnika (96) bodo celjske kadetinje že v prihodnji sezoni pri generaciji 97 zagotovo lahko napadale najvišja mesta v kadetski MŽRKL.