Novice

ČLANICE PODPRVAKINJE, KADETINJE IN PIONIRKE PRVAKINJE

BORD mednarodne regionalne WABA lige je sprejel odločitev, da se v 19. sezoni tega tekmovanja, zaključni turnirji, zaradi trenutne situacije povezane s koronavirusom, ne bodo odigrali. Prvaki so tako postale ekipe, ki so v rednem (ligaškem) delu tekmovanje zaključile na prvih mestih. Pri članicah se svojega tretjega naslova prvakinj veselijo košarkarice Budućnosti Bemaxa iz Podgorice, Celjanke pa so osvojile drugo mesto. V kadetski in pionirski kategoriji pa so prvakinje lige postale mlade košarkarice Cinkarne Celje.

ČLANICE TRETJIČ DRUGE

Članska zasedba Cinkarne Celje je tretjič osvojila 2. mesto ( pred tem še 2011 in 2018). Celjanke so v 18 krogih ligaškega dela dosegle 14 zmag ter doživele 4 poraze. Na domačem igrišču so bile skozi vso sezono neporažene, izgubile pa so na gostovanjih v Podgorici, Kraljevu, Montani in Stari Zagori. Predvsem na obeh gostovanjih v Bolgariji so bile zelo blizu zmagi, v Stari Zagori so v zadnjem krogu denimo izgubile v podaljšku. Za prvakom, podgoriško Budućnostjo, so zaostale za eno zmago. Prvo ime Celjank v WABA ligi je bila Američanka Andreona Keys, ki je najbolj koristna igralka (MVP) devetnajste sezone tega mednarodnega tekmovanja. Trener Damir Grgić je enajsto sezono vodil slovenske prvakinje na mednarodnem prizorišču, osmič jih je uspel popeljati med najboljše štiri ekipe tega tekmovanja.« Normalno je, da nam je kot pravim športnikom žal, da nismo mogli odigrati Final foura, sploh ob dejstvu, da smo ravno pred sklepnim dejanjem WABA lige, prvič v sezoni bili kompletni. Po drugi strani pa je seveda kristalno jasno, da mora biti zdravje igralk, trenerjev in vseh ostalih na prvem mestu, zato je takšen zaključek sezone v danih okoliščinah povsem normalen. Z drugim mestom smo lahko zadovoljni, razlike med prvimi štirimi ekipami pa so bile skozi celotno sezono minimalne. Imeli smo dobro  in kakovostno ekipo, s katero mi je bilo v veselje delati. Večina igralk je skozi sezono napredovala, kar je bil eden izmed osnovnih ciljev v mesecu avgustu, ko smo začeli s pripravami. Vsem košarkaricam in košarkarskim delavcem želim, da ostanejo zdravi, verjamem, da se bodo razmere normalizirale in, da se jeseni srečamo v naslednji sezoni WABA lige.«

VSE UVRSTITVE CINKARNE CELJE V ČLANSKI WABA LIGI:

2002 – 1. (prvak Celje, gostitelj Šibenik)

2003 – 3. (prvak Željezničar Sarajevo, gostitelj Sarajevo)

2004 – 5. (prvak Gospić, gostitelj Gospić)

2005 – 5. (prvak Šibenik, gostitelj Šibenik)

2006 – 3. (prvak Šibenik, gostitelj Novi Sad)

2007 – 5. (prvak CSKA, gostitelj Sofija)

2008 – 6. (prvak Šibenik, gostitelj Gospić)

2009 – 4. (prvak Šibenik, gostitelj Bijelo Polje)

2010 – 3. (prvak Gospić, gostitelj Gospić)

2011 – 2. (prvak Šibenik, gostitelj Šibenik)

2012 – 6. (prvak Partizan, gostitelj Zenica)

2013 – 7. (prvak Partizan, gostitelj Zenica)

2014 – 3. (prvak Radivoj Korać, gostitelj Podgorica)

2015 – 4. (prvak Reyer Venezia, gostitelj Celje)

2016 – 7. (prvak Budućnost, gostitelj Podgorica)

2017 – 1. (prvak Celje, gostitelj Podgorica)

2018 – 2. (prvak Budućnost, gostitelj Montana)

2019 – 3. (prvak Beroe, gostitelj Celje)

2020 – 2. (prvak Budućnost, ni bilo F4)

KADETINJE PRVIČ PRVAKINJE

Kadetska WABA liga se v okviru WABA lige igra od leta 2012. Letošnja sezona je bila osma po vrsti, Cinkarna Celje pa se je četrtič uspela uvrstiti med najboljše štiri ekipe. Po dveh tretjih mestih v letih 2014 in 2019, so se mlade Celjanke letos prvič zavihtele na sam vrh tega tekmovanja, potem, ko so redni del sezone zaključile brez poraza na prvem mestu. Varovanke trenerja Jureta Krajnca so zelo prepričljivo dobile vsa srečanja proti neposrednim tekmicam za najvišja mesta – Trešnjevki 2009, Radivoju Koraću, Iliriji, Budućnosti, Lovćenu in Crveni zvezdi Kombank. Trener Jure Krajnc je po osvojitvi naslova prvakinj povedal:« Za nami je odlična sezona v WABA ligi, saj smo prvič v zgodovini kluba osvojili prvo mesto tako v kadetski kot tudi v pionirski selekciji. Kljub temu, da je zaključni turnir, zaradi znane situacije s koronavirosom na žalost odpadel, pa vseeno mislim, da sta končni razplet in naša končna uvrstitev več kot zaslužena. Skozi celotno tekmovanje smo prikazali najbolj konstantno igro, saj smo redni sklenili na prvem mestu, brez enega samega poraza. To je izjemen dosežek in dokaz, da smo nadgradili delo iz prejšnje sezone, kar je bil pred začetkom sezone tudi osnovni cilj. Iskrene čestitke mojim dekletom za vse, kar so prikazala v dosedanjem delu sezone. Definitivno sta se jim trud in odrekanja obrestovala. Rad bi se zahvalil celotnemu štabu, ki opravlja odlično delo ter seveda klubu za maksimalno podporo in pogoje, ki jih imamo na voljo. Na koncu pa še velika hvala vsem staršem, ki so vpeti v našo zgodbo, ter jo na vsakem koraku maksimalno podpirajo.«

UVRSTITVE KADETINJ CINKARNE CELJE MED NAJBOLJŠE ŠTIRI EKIPE KADETSKE WABA LIGE:

2014 – 3.

2018 – 4.

2019 – 3.

2020 – 1.

ZGODOVINSKA SEZONA PIONIRK

Pionirska selekcija (U15) igralk Cinkarne Celje je v šesti sezoni pionirske WABA lige (prva sezona 2014/2015) nadgradila dosežek iz lanskega zaključnega turnirja v Beogradu, ko je osvojila 2. mesto. Generacija igralk letnika 2005 in mlajših je pod taktirko trenerke Danice Talajić redni del sezone zaključila na prvem mestu. Ključna zmaga na poti do naslova prvakinj je bila zagotovo tista proti drugouvrščeni Trešnjevki 2009 (72:49). Trenerka Danica Talajić je ob naslovu pionirskih prvakinj WABA lige povedala:« Zelo sem vesela, da smo prvič v zgodovini kluba osvojili naslov prvakinj v pionirski WABA ligi in na ta način okronali kvalitetno delo skozi celotno sezono. Kljub, temu, da se zaključni turnir na koncu zaradi težav s koronavirusom ni odigral menim, da smo si 1. Mesto zaslužili z dobrimi igrami v rednem delu sezone. Odločilna za osvojitev naslova je bila naša zmaga proti zelo kvalitetni ekipi Trešnjevke. Ponosna sem na ta mlada dekleta, ki so pokazala, da se klubu za svojo prihodnost zagotovo ni potrebno bati.«