Celjanke so v domači dvorani ugnale Ilirijo z rezultatom 73:54 in zabeležile peto zaporedno zmago.

1. SKL ZA ŽENSKE, 6. KOLO:

Sobota, 5. november, Dvorana Gimnazije Celje – Center:

ATHLETE CELJE : ILIRIJA 73:54 (19:6, 15:14, 26:13, 13:21)
Marić 11 (7 skokov),  Evans 10 (7 skokov), Krošelj in Slonjšak po 9; Klavžar 15 (11 skokov), Trebec 14 (6 skokov), Ilievski 11 (6 skokov).

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI:

Damir Grgić, trener Athlete Celja:“Čestitke ekipi za zasluženo zmago. Tekmo smo kontrolirali od začetka do konca. Priložnost so dobile vse košarkarice in jo tudi dobro izkoristile. Tekmo nam je koristila kot predpriprava na sredin obračun proti Montani v WABA ligi.”

Goran Jovanovič, trener Ilirije:“Tekma je pokazala, koliko so Celjanke trenutno močnejše od nas. Nocoj so slavile zasluženo zmago, zato jim čestitam. Pomembno je, da naša ekipa napreduje skozi celotno sezono.

Celjanke, ki so med tednom v WABA ligi ugnale črnogorsko Budućnost, so v šestem kolu gostile Ilirijo. Ljubljančanke so morale priznati premoč aktualnim državnim prvakinjam, ki so zmagale z rezultatom 73:54. Srečanje so bolje začele košarkarice iz Štajerske in že po prvih desetih minutah prišle do prednosti 13 točk. V nadaljevanju so Ilirjanke vzpostavile ravnotežje na igrišču, vendar prednosti Celjank niso uspele znižati. V 25. minuti tekme je prednost prvič zrasla nad 20 točk, ob koncu tretjega dela tekme pa je bila najvišja na tekmi (27). Zadnjo četrtino so Ilirjanke odigrale bolje in ta del srečanja dobile z osmimi točkami prednosti ter tako omilile poraz. Domači trener Damir Grgić je v igro poslal enajst košarkaric (počitek je tokrat namenil Annimarii Prezelj) in prav vse so se vpisale med strelke. Najbolj razpoložena je bila Marićeva, ki je v statistiko vpisala 11 točk in 8 skokov. Pri gostjah je 15 točk dosegla Anja Klavžar (11 skokov). (povzeto po KZS, J.Lenart)

Celjanke v naslednjem kolu gostujejo v Domžalah.