Članice
Share

Celjske košarkarice so v 6. krogu Jadranske lige doživele prvi letošnji poraz. Na gostovanju v Zenici je bil domači Čelik boljši z 71:57, ko je bil odločilen že prvi polčas. Slednjega so igralke Athletea izgubile z 19:40 in posledično je bila naloga pred nadaljevanjem izjemno otežena. Celjanke so zatem dobile tako tretjo kot tudi zadnjo četrtino, a gostiteljic niso uspele uloviti.

Zasedba trenerja Damirja Grgiča se je v tretji četrtini po trojki Martine Osterman uspela približati na deset točk zaostanka, vendar pa več ji ni uspelo. Ameriški košarkarici Tavelyn James in Carmen Tyson Thomas sta skupaj vpisali 33 točk. Prva 17, druga 16.

Celotna statistika tekme Čelik – Athlete

Trener Athletea Damir Grgič je po tekmi dejal naslednje: “Ekipi Čelika čestitam na zasluženi zmagi. Mi smo bili v prvem polčasu v povsem napačnem ritmu, ko nismo vedeli kje se nahajamo. Ko pa smo se zavedali kje smo je bil zaostanek že 21 točk. V drugem polčasu smo na trenutke prišli tudi do zaostanka za deset točk, a spet prejeli dva, tri neprotrebne koše. Moramo se zamisliti nad našo igro. Predstavo je zdaj potrebno dobro analizirati in že naslednjo poizkusiti odigrati korektno. Pravijo pa, da je vsak poraz dober, če ga potem znaš spremeniti oziroma obrniti na pozitivno stran. Upam, da bo nam to uspelo. Obenem moramo dokazati, da znamo igrati košarko, potem ko smo danes na trenutke delovali kot kakšna kadetska ekipa in ne kot ekipa, ki je na vodilnem mestu Jadranske lige. Že v soboto nas v domačem prvenstvu čaka gostovanje pri Odeji, kjer bom zahteval maksimalno osredotočenost.”

Sobotna tekma 7. kroga DP v Škofji Loki med Odejo in Athleteom se bo začela ob 17. uri.