Share
 V mednarodni WABA ligi so košarkarice Athletea po kar treh podaljških premagale podgoriško Budućnost Bemax.

WABA LIGA, 4. KOLO:

Sreda, 2. november, ob 18.00:

ATHLETE CELJE : BUDUĆNOST BEMAX 83:79 (17:13, 12:17, 21:13, 10:17, 7:7, 10:10, 6:2) – po treh podaljških

Prezelj 23, Potočnik 16 (7 skokov), Slonjšak 10, Evans 10; Mujović 22, Topuzović 20 (12 skokov), Stjepanović 15 (12 skokov).

STATISTIKA

Uvodne minute srečanja med aktualnimi slovenskimi in črnogorskimi prvakinjami so nakazale, da bosta moštvi bil zelo izenačen boj. V uvodnih minutah so bile nekoliko boljše košarkarice Budućnosti, vseeno pa so Celjanke na koncu dobile prvo četrtino. Črnogorke so nato znova odgovorile v sredini druge četrtine in minimalno prednost obdržale tudi ob polčasu, ki so ga dobile z rezultatom 29:30. V nadaljevanju se nobeno izmed moštev ni uspelo odlepiti, kar je privedlo do izredno zanimive končnice, na koncu pa tudi do kar treh podaljškov. V slednjih so bile uspešnejše Celjanke, ki so srečanje dobile z izidom 83:79. Pri Celjankah je največ točk dosegla Annamaria Prezelj (23), pri gostjah pa je bila najbolj razpoložena Mujovićeva z 22 točkami.

IZJAVI TRENERJEV:

Damir Grgič, trener Athletea: »Čestitke igralkam obeh ekip, da so zdržale tako infarktno tekmo. Oboji smo imeli priložnost za zmago že v rednem delu, še zlasti moja ekipa. Enostavno nimamo dovolj znanja in izkušenj, da bi v tako zahtevni tekmi zadeli odločilni met.«

Goran Bošković, trener Budućnosti Bemaxa: »Čestitke Celju na zasluženi zmagi. Bili so agresivnejši skozi celotno tekmo, na koncu z več želje po zmagi in koncentracije, kar je na koncu odločilo«