Celjske košarkarice so v prvi četrtfinalni tekmi Jadranske lige z 82:56 premagale zagrebški Medveščak. Tavelyn James je vpisala 22 točk, Rebeka Abramovič pa 19. Druga tekma (igra se na dve zmagi) bo prihodnji četrtek v Zagrebu. Igralke Athletea so le še korak oddaljene od uvrstitve na zaključni turnir Jadranske lige.

Statistika tekme Athlete – Medveščak

Celjske košarkarice so v uvodni četrtine povedle s 24:9, potem pa popustile, ko so se gostje približale na 24:27.Ob polčasu je prednost zasedbe trenerja Damirja Grgiča znašala osem točk (39:31). Tik pred koncem prvega dela pa se je poškodovala Marica Gajić. Zvila si je gleženj in morala predčasno zaključiti s tekm,o, ko je vpisala deset točk in sedem skokov. Začetek drugega polčasa je bil iz domače strani silovit. V 27. minuti so prednost povišale na 55:38, nakar je kapetanka Rebeka Abramovič zadela tri trojke in dokončno odločila tekmo.

Druga in morda že odločilna tekma četrtfinala (igra se na dve zmagi), bo prihodnji četrtek v Zagrebu.