PORAZ V ČRNI GORI-USODNA ZADNJA ČETRTINA

Cinkarna Celje je v Podgorici pred 600 gledalci odigrala tekmo 6. kola Superlige proti ekipi Budućnosti Bemax in izgubila z 59:50. Varovanke Damirja Grgića so tako po porazih z Montano 2003 in Crveno zvezdo morale priznati premoč še ekipi Budućnosti. Kljub tretjemu porazu v sezoni so dva kola pred koncem še vedno same na 1. mestu (9 zmag in 3 porazi) in so že uvrščene na zaključni turnir. Celjanke so na domačem parketu premagale Budućnost 59 proti 51.

BTRAVEL WABA LIGA – SUPERLIGA, 6. KOLO:

Četrtek, 1. marec. Univerzitetna dvorana; 600 gledalcev:
BUDUĆNOST BEMAX : CINKARNA CELJE 59:50 (12:10, 14:11, 12:17, 21:12)
Topuzović 13; Chidom 19 (10 skokov), Ocvirk (8 skokov), Slonjšak in Krošelj po 7.

STATISTIKA

V Univerzitni dvorani Podgorica so gledalci spremljali izenačen obračun, ki je bil odločen šele v zadnji četrtini, ki so jo košarkarice Budućnosti dobile z 21:12. Na začetku zadnjih desetih minut je bil rezultat poravnan na 38, nato pa so Črnogorke v 4. minuti zadnje četrtine napravile delni izid 18:0 (56:38), ki je bil na koncu za celjski klub tudi usoden. Celjanke so prvi koš v zadnjem delu srečanja dosegle šele dobrih pet minut do konca obračuna (56:40), kljub boljši igri v zadnjih minutah pa je zmagala ostala v Podgorici. Najboljša strelka srečanja je bila Oderah Chidom, ki je dosegla dvojni dvojček (19 točk, 10 skokov).

Cinkarno Celje čaka nova tekma v sredo, 7.3. ob 19. uri. V Celje prihaja beograjska Crvena zvezda.