Članice
Share

VISOKA ZMAGA CELJANK

Košarkarice Cinkarne Celje in Triglava so na prvih polfinalnih srečanjih prišle do visokih zmag in povedle v seriji z 1:0. Celjanke so bile zanesljivo boljše od Maribora, Triglav pa je pred domačimi gledalci nadigral ljubljansko Ilirijo.

1. SKL za ženske, polfinale:

Četrtek, 3. maj:
CINKARNA CELJE : MARIBOR 115:54 (40:9, 26:19, 23:11, 26:15) [1:0]
Slonjšak 32 (11 skokov, 7 asistenc), Marić 28 (13 skokov, 6 asistenc), Friškovec 14 (10 prid. žog); Hočevar 11, Cvijanović in Hribljan po 9.

STATISTIKA

Košarkarice Cinkarne Celje so prvo polfinalno tekmo nadaljevale v ritmu celotne sezone državnega prvenstva. V niz so dodale še devetindvajseto zmago in v seriji proti Mariboru povedle z 1:0. Prvo zaključno žogico za vstop v finale bodo trinajstkratne državne prvakinje imele v nedeljo. Srečanje v Mariboru bo na sporedu ob 17. uri.

Tekma v dvorani Gimnazije Celje – Center je bilo praktično odločeno že po prvih desetih minutah. Celjski brzovlak je v prvi četrtini enostavno prehiter in predober za gostje iz štajerske prestolnice. Varovanke Damirja Grgića so že v prvi četrtini pridobile osem žog, z učinkovito igro v napadu pa so si že po prvih desetih minutah priigrale neulovljivih 31 točk prednost. V drugi četrtini je pritisk Celjank nekoliko popustil, Mariborčankam so bile nekoliko bolj konkurenčne, vseeno pa po dvajsetih minutah zaostajale že za 38.

V drugem polčasu je domači trener Žiga Ravnikar več minut namenil tudi mlajšim košarkaricam, ki so dobro izkoristile svoje minute. Celjanke so svojo prednost višale, do najvišje pa so prišle ravno ob koncu tekme, ki so jo dobile z 61 točkami naskoka. Aktualne državne prvakinje so bile zelo razpoložene v napadu. Zadele so 13 metov za tri točke, 35 asistenc pa potrjuje ekipno predstavo.

Pri izjemno razpoloženi celjski ekipi je izstopalo kar nekaj košarkaric, štiri so tekmo zaključile z dvojnim dvojčkom. Naziv igralke tekme si je z 32 točkami in 11 skoki prislužila Iva Slonjšak. 28 točk in 13 skokov je dodala še druga Hrvatica v dresu celjskega kluba Andrea Marić. Izkazali sta se tudi slovenski reprezentantki Zala Friškovec (14 točk in 10 pridobljenih žog) in Larisa Ocvirk (10 točk in 14 skokov). Pri Mariborčankah je 11 točk dosegla 17-letna Natalija Hočevar.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:
Čestitam mojim igralkam za zmago, prav tako pa Mariborčankam za fer in korektno igro.

Žiga Ravnikar, trener Maribora:
Tekmo smo izredno slabo odprli in tudi zaradi tega razloga nismo imeli veliko možnosti proti veliko boljši ekipi Celja. Nekaj naših mladih igralk je prikazalo zelo solidno igro in upam, da na tem gradimo v prihodnje.