Košarkarice Athleta so v prvi četrtfinalni tekmi pokala Slovenije v svoji dvorani z 59 proti 46 premagale ekipo kranjskega Triglava. Povratno srečanje bo 13. februarja prihodnje leto v Kranju, skupni zmagovalec pa bo zaigral na zaključnem turnirju najboljše četverice, ki bo v mesecu marcu 2013. Glede na številne težave s poškodbami v domačem taboru so gostje pred tekmo veljale za absolutne favoritinje, kar so v prvem polčasu potrjevale tudi na igrišču (20:31). V nadaljevanju so Celjanke s consko obrambno postavitvijo povsem zaustavile lanskega pokalnega finalista, ki kar 11 minut ni dosegel koša in na koncu moral priznati premoč domači ekipi. V zmagovalni vrsti je bila najbolj razpoložena Rebeka Abramovič z 20- imi točkami. »Mislim, da smo v prvem polčasu pregorele v preveliki želji. Igrale smo v krču, saj nismo zadevale niti povsem odprtih metov. V nadaljevanju smo se zbrale, precej bolje zaigrale v obrambi in na koncu zasluženo zmagale. Pred povratno tekmo imamo lepo prednost, se pa zavedamo, da ni še nič odločenega,« je po pomembni zmagi dejala Abramovičeva, ki bo v soboto 1. decembra (16.30) v dvorani Gimnazije Celje center s svojimi soigralkami skušala premagati Slobodo iz Novega Grada. »Čaka nas težka tekma dveh izenačenih ekip. Vsekakor bomo storile vse, da pridemo do tretje zmage. Bo pa to vse prej kot lahka naloga, saj se je Sloboda ravno ta teden okrepila z Zvjezdano Gagić in Marijo Spasojević,« meni Abramovičeva. Predvsem Zvjezdana Gagić bo za ekipo Slobode zagotovo velika okrepitev. Sezono je začela pri Čeliku iz Zenice, nato pa prestopila v srbsko Jagodino in bila v prejšnjem krogu najbolj zaslužna za zmago Jagodine proti Crveni Zvezdi in prevzem vodstva na lestvici srbskega državnega prvenstva.