Članice
Share

V 4. krogu jadranske lige so košarkarice Athleta izgubile pri madžarski ekipi PEAC Pecs (60:52). Celjanke so odigrale izenačen prvi polčas in ob odmoru zaostajale le za točko. Sanja Orozović je v prvem polčasu dosegla kar 14 točk. Odločitev o zmagovalcu je padla ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine, ko so gostiteljice po dveh trojkah Srbkinje Latinke Dušanić ter odličnih ofenzivnih skokih Američanke Andreje Barbour prišle do 14-ih točk naskoka, Celjankam pa se do konca tekme na manj kot osem točk ni uspelo približati. V zasedbi Athleta je bila najboljša strelka ponovno kapetanka Sanja Orozović, ki se je zaustavila pri 24-ih točkah. Petnajstletna Alma Potočnik jih je dodala 10. Ker so Celjanke že odigrale tekmo 5. kroga jadranske lige proti Partizanu bodo ta konec tedna v tem tekmovanju proste, v naslednjem krogu pa bodo v petek 26. oktobra gostovale pri Mladem Krajišniku v Banja Luki.