Članska ekipa se mudi na mini pripravah v Poreču, kjer bo med 16.09. in 18.09. odigrala tri prijateljska srečanja z močnimi ekipami iz tujih lig. Prvi dan so odigrale tekmo proti ruskemu prvoligašu Dinamu-GUVD iz Novosibirska, večletnemu udeležencu evropskega Fiba pokala, ki ga vodi nekdanji ruski selektor Boris Sokolovski ter zabeležile poraz 67:40. Po koncu tretje četrtine je bila razlika 10 točk v korist Rusinj, nato pa trener je Damir Grgič dal več priložnosti mlajšim igralkam, kar so tudi Rusinje izkoristile in nato tekmo visoko dobile. Naslednji dan je sledila tekma z italijansko ekipo Umana Reyer iz Benetk, večletnemu evroligašu ter udeležencu evropskih pokalov, kjer je pred leti igralka naša bivša igralka Daliborka Jokić in na tej tekmi so se Celjanke veselile zmage proti renomiranemu nasprotniku z rezultatom 77:73. Celjanke so bile večino srečanja v rahli prednosti, Benečanke so se sicer nekaj minut pred koncem približale in celo povedle, a so naša dekleta uspela na koncu tekmo obrniti v svoj prid. Sledi še tretje srečanje 18.09. proti hrvaškemu evroligašu Novi Zagreb, kjer pa tudi ne manjka naših bivših igralk, saj zanj nastopajo Eva Komplet, Tina Trebec, Iva Ciglar ter Monika Bosilj.

1.tekma (16.09.2013): DINAMO-GUVD – ATHLETE 67:40 (21:11, 9:7, 8:10, 29:12)
(Abramovič 5, Mišeljić, James 13, Ocvirk 12, Kračan, Macura 6, Lisec 2, Osterman 2)

2.tekma (17.09.2013): ATHLETE – UMANA REYER 77:73 (12:20, 24:18, 23:18, 18:17)
(Abramovič 14, Mišeljić, James 19, Ocvirk 13, Kračan, Kugonič, Macura 10, Lisec 19, Murn 2)