MŽRKL, 3. krog: ATHLETE CELJE – RADIVOJ KORAĆ 69 : 74 (22:16, 25:21, 12:20, 10:17)

ATHLETE CELJE: Abramovič 7, Gabrovšek 14, Orozović 28, Pučko, Potočnik 2, Petrovič, Macura, Lisec 18, Ocvirk, Dimec, Bošnjak

RADIVOJ KORAĆ: Čolić 16, Beronja 11, Topuzović 2, Jovanović J. 5, Janković, Mandir 5, Brajković 4, Jovanović T. 4, Radić 8, Kapor 19

Košarkarice Radivoja Korača so v 3. kolu jadranske lige ADRIATICA v zadnjih dveh minutah s tremi zaporednimi trojkami strle odpor mlade in oslabljene ekipe Athleta. Celjanke so se navkljub neigranju Marice Gajić in Žive Macure odlično upirale beograjski zasedbi, ki v svojih vrstah premore številne sedanje in bivše srbske reprezentantke vseh srbskih reprezentančnih selekcij. Gostje so tekmo odlično odprle in povedle z 10 proti 2, nato pa so se Celjanke otresle začetne treme in na krilih sijajne kapetanke Sanje Orozović (21 točk v prvem polčasu) do odmora dosegle kar 47 točk in imele 10 točk prednosti. V prvi minuti nadaljevanja je celjska zasedba vodila že za 15 točk, nato pa po četrti osebni napaki Eve Lisec in z le šestimi igralkami v rotaciji počasi izgubljala prednost. V zadnji dve minuti sta ekipi odšli izenačeni, gostje pa so s tremi zaporednimi trojkami (2x Čolić, Beronja) prišle do srečne zmage.

Damir Grgič, trener ŽKK Athlete Celje: »Čestitam ekipi Radivoja Korača za zmago. Tudi če bi danes slavila moja ekipa ne bi bilo nezasluženo. Plačali smo ceno premajhnega števila igralk v rotaciji, saj je v drugem delu padla koncentracija, slabo smo skakali v obrambi, kar je Radivoj Korač izkoristil in zadeval iz drugih ali celo tretjih akcij. So pa zagotovo takšne tekme za našo mlado ekipo odlična šola. Upam, da bo naslednjič športna sreča morda na naši strani.«

Miloš Pavlović, trener ŽKK Radivoj Korač: » Celje je še enkrat pokazalo kako se vrhunsko dela z mladimi igralkami. Predstavili so se v odlični luči in nas zelo namučili. Mi danes nismo bili na pričakovani ravni. Athletu še enkrat čestitam za prikazano igro in mu želim dobre predstave v nadaljevanju sezone.«

Celjanke bodo v torek 9. oktobra (20.00) v domači dvorani vnaprej odigrale tekmo 5. kroga proti ekipi beograjskega Partizana.