Celjske košarkarice so na prijateljski tekmi v Kranjski Gori tesno s 64:71 izgubile proti aktualnim evropskim prvakinjam. Turški Galatasaray je proti Athletu ob polčasu zaostajal s 34:40, tekmo pa na svojo stran nagnil v zadnji četrtini. Naše košarkarice si zaslužijo vse pohvale, saj so bile v prvem polčasu ter tudi nekaj minut tretje četrtine boljše nasprotnice, v nadaljevanju pa dokazale, da se lahko enakovredno kosajo tudi z najboljšimi v Evropi.

Athlete Celje – Galatasaray 64:71 (18:26, 22:8, 17:22, 7:15)

Strelke za Athlete: Abramovič 7, Dojkić 10, Jakovina 4, Gajić 11 (6 skokov), Lešek 4, Lisec 15 (7 skokov, 5 podaj), Erkič 8, Prezelj 5.

Turkinje so uvodno četrtino dobile z 18:26. V nadaljevanju je morala na klop Marica Gajić, ki si je hitro nabrala osebne napake. V 15. minuti so Celjanke prvič povedle (31:30), serijo pa sklenile z desetimi točkami naskoka, ko je na semaforju kazalo 40:30 v korist Athleta.

V tretji četrtini se je celjska dominacija nadaljevala. Vse do 28. minute in vodstva s 55:47. S pokrivanjem po celem igrišču so Turkinje s serijo 2:9 Celjanke ujele (57:56), v nadaljevanju pobegnile na 70:59. V zadnjih minutah tekme so varovanke trenerja Damirja Grgiča (tekmo je odvodil na berglah, saj si je večer prej strgal ahilovo tetivo ter bil tudi že operiran) s pogumno igro iztržile odličen rezultat, potem ko so proti najboljšim v Evropi izgubile le za sedem točk. Trener Galatasaraya Ekrem Memnun je po tekmi med drugim dejal: »Celjske košarkarice so se izkazale.«

kranjska gora

Igralke Athleta in Galatasaraya po tekmi v Kranjski Gori. Foto: Drago Perko

Damir Grgič, trener ŽKK Athleta Celje: »Najprej bi rad čestital mojim igralkam, ki so dokazale, da lahko igrajo tudi proti takim ekipam, kot je evropski prvak. Škoda le, ker smo izgubili kar 28 žog.«

Maja Erkič, kapetanka ŽKK Athlete Celje: »Malce rezervirano smo začele. Ne glede na vse igrale smo proti evropskemu prvaku! V naši ekipi je bilo preveč spoštovanja a smo se super upirale. Dokazale smo, da lahko igramo dobro. To je potrdil že turnir na Madžarskem. Vse skupaj je dokaz, da se dela kvalitetno. Prepričana sem, da bodo moje soigralke še pridobile na samozavesti.«