U17

V Gimnaziji Celje – Center sta se danes odvijali polfinalni tekmi zaključnega turnirja za dekleta do 17. leta starosti. V finalu bosta v nedeljo igrali ekipi Ježice in Triglava, za 3. mesto se bodo pomerile domačinke, igralke Athlete Celja in Grosupeljčanke. Ljubljančanke so v polfinalu odpravile Grosupeljčanke s 58:45, Gorenjke pa po napeti tekmi Athlete Celje (63:51).

gimnazija center

Gimnazija Celje – Center

1.POLFINALNA TEKMA, petek 1.4.2016 ob 17.30 (Gimnazija Celje – Center); 150 gledalcev

JEŽICA B : GROSUPLJE  58:45 (12:6, 21:14, 10:14, 15:11)

Ježičanke so v prvem polčasu obračuna z Grosupeljčankami odlično igrale v obrambi. Tekmo so začele z rezultatom 12:4, izreden pa je bil tudi njihov začetek druge četrtine, po katerem so sredi 14. minute vodile že s 25:8. To ni zaustavilo Dolenjk, ki so z odločnejšo igro 10 minut kasneje skorajda ujele priključek (33:30). Kljub temu jim pike na i s preobratom tedaj ni uspelo postaviti. Ljubljanska ekipa je to znala izkoristiti, se hitro vrnila na varno prednost in jo zadržala do konca. Na koncu zaslužena zmaga Ježice 58:45. Pri Ježici sta bili najučinkovitejša Karin Škapin s 16-imi točkami, dodala je še 12 skokov in Meta Šeruga, ki je dosegla 15 točk.  V ekipi Grosuplja je Tjaša Kenda dosegla 10 točk (7 skokov).

STATISTIKA
POSNETEK TEKME

ježica grosjpg

ATHLETE CELJE : TRIGLAV  51:63 (18:15, 12:14, 10:21, 11:13)

Veliko bolj tesno je bilo na drugi polfinalni tekmi. Domačinke so pričele tekmo zelo obetavno in na krilih Zale Friškovec (dosegla je 12 točk v 1. četrtini) dobile prvih deset minut tekme z rezultatom 18:15. Druga četrtina je bila zelo izenačena. Polčas se je končal 30:29 za domačinke. Igralke Athlete Celja so tudi v tretji četrtini vse do šestih minut pred koncem tretje četrtine vodile,  pri rezultatu 33:31 za Athlete si je Friškovčeva (do tedaj 24 točk) pri blokadi meta nasprotnice lažje poškodovala nogo. Slabe tri minute, katere je bila odsotna s parketa, so Triglavanke izkoristile za preobrat, povedle z 39:33. Tretja četrtina se je zaključila z rezultatom 40:50.  V zadnji četrtini so Gorenjke s tesnejšo obrambo mirno zaključile tekmo in se veselile uvrstitve v finale z rezultatom 63:51. Pri domačinkah je največ točk dosegla Zala Friškovec, ki je dosegla 26 točk (6 skokov), pri gostjah je bila najučinkovitejša Lara Kozina Bubnič, ki je dosegla 19 točk.

STATISTIKA

12049351_1078530988856709_4905817636470761968_n

IZJAVE TRENERJEV PO OBEH TEKMAH:

Mojca Markovič, trenerka Ježice B:
“Čestitke našim dekletom za izjemno borbo in čvrsto obrambo. To je bil naš ključ do zmage. Dekleta so se odlično držale navodil iz slačilnice. Uspeli smo omeji učinkovitost dveh motorjev nasprotne ekipe – Kende in Goršičeve, ki sta skupaj dosegli manj kot 20 točk. Tako smo kljub dejstvu, da v napadu nismo blesteli, tekmo varno pripeljali do konca. Takšen pristop pričakujem tudi v nedeljskem finalu. Čestitke tudi nasprotnicam za prikazano.

Predrag Radović, trener Grosupljega:
“Čestitke dekletom za prikazano borbenost in željo, a tokrat je Ježica pokazala nekaj več sproščenosti in zadevala pomembne mete. To je v drugi četrtini tudi prelomilo tekmo. Čestitke nasprotnicam za zmago. Naš cilj pred sezono je bil, da se prebijemo na finalni turnir. To nam je uspelo, a pri nas ostaja želja, da poskusimo osvojiti tudi medaljo.

Jure Krajnc, trener Athlete Celja:
“Čestitke ekipi Triglava za zasluženo zmago. Našim puncam lahko za pristop in željo samo čestitam. Za večino izmed njih je to prvi finalni turnir, ki jim bo prinesel neprecenljive izkušnje za prihodnost. Pred nami je še tekma za 3. mesto, na kateri bomo poskusili prikazati največ kar smo sposobni.”

Grega Verčič, trener Triglava:
“Čestitke puncam za zasluženo zmago. Tekmo smo začeli s preveč spoštovanja do nasprotnic ter s slabo obrambo. Ta se je v drugem polčasu popravila in zaradi tega smo na koncu tudi zmagali. Pristop iz drugega polčasa pričakujem, da pokažemo tudi v nedeljskem finalu. Čestitke nasprotnicam za korektno igro.”