VISOKA ZMAGA NA GOSTOVANJU

Danes je Cinkarna Celje v Dubrovniku odigrala tekmo šestega kola regionalne BTRAVEL WABA lige  Nasprotnice Celjank so bile košarkarice Raguse. Varovanke Damirja Grgića so proti hrvaški ekipi zabeležile peto zmago v ligi WABA z rezultatom 90:57.

BTRAVEL WABA LIGA, 6. KOLO:

Sreda, 22. november 2017 ob 17.30; Športna dvorana Gospino polje

RAGUSA : CINKARNA CELJE 57:90 (13:28, 19:22, 11:18, 14:22)
Zovko 15; Slonjšak 29 (8 skokov), Delić N. 13, Chidom (7 skokov) in Marić (6 skokov) po 11.

STATISTIKA

Po reprezentančnem premoru je Cinkarna Celje  nadaljevala z nastopi v jadranski ligi. Cinkarnarke so do tega kola zabeležile zmage proti Ragusi, Kraljevu, Partizanu in Medveščaku, edini poraz pa so varovanke Damirja Grgića zabeležile v Bolgariji proti Montani 2003. Celjanke so se z dubrovniško Raguso pomerile v prvem kolu in visoko zmagale z rezultatom 99 proti 41.

Tudi tokrat so aktualne slovenske državne prvakinje že v prvi četrtini postavile stvari na svoje mesto. Že po prvih desetih minutah so Celjanke vodile za 15 točk (28:13), prednost pa se je do konca obračuna samo še povečevala. Končni rezultat je znašal 90:57 v korist Cinkarne Celje. Iva Slonjšak je bila z 29 točkami najboljša strelka srečanja, Nikolina Delić jih je dodala 13.

V naslednjem 7. kolu se bodo Celjanke, 29. novembra ob 19. uri pomerile z ekipo Montane 2003.