DEVETA ZMAGA V JADRANSKI LIGI

Celjanke so dosegle deveto zmago v jadranski BTravel Waba ligi in zanesljivo zasedle 1. mesto v skupini B prvega dela tega tekmovanja.

BTRAVEL WABA LIGA, 10. KOLO:

Gimnazija Celje – Center, sreda, 20. december 2017 ob 19.00:
CINKARNA CELJE : MEDVEŠČAK ZAGREB  77:67 (27:9, 26:14, 10:21, 14:23)

Cinkarna Celje: Delić A. 12, Šrot, Slonjšak 12, Krošelj 5, Gwashavanhu, Delić N. 2, Friškovec 9, Ocvirk 16, Marić 5, Verčič, Chidom 13, Stefanoski 3.

STATISTIKA TEKME

Cinkarnarke so odigrale zadnje 10. kolo I. dela v mednarodni BTravel Waba ligi. Na domačem parketu so se pomerile z zagrebškim Medveščakom in zmagale. Že v prvi četrtini so varovanke Damirja Grgića začele zelo odločno in učinkovito, saj so že po minuti in pol igre vodile 7 proti 0. Kasneje je prednost le naraščala in po desetih minutah igre so Celjanke vodile 22 proti 7. Tudi v drugi četrtini Celjanke niso popustile, v 7. minuti so vodile že za 34 točk (49:15). Prvi polčas se je končal s prednostjo celjske zasedbe za 30 točk (53:23).

Na začetku 2. polčasa so gostje hitro nižale rezultat, pet minut pred koncem 3. četrtine so Celjanke vodile le še za 15 točk (54:39), Zagrebčanke so naredile delni izid kar 16 proti 1. Ob zaključku tretje četrtine so Celjanke zadele nekaj zaporednih metov in tako po tridesetih minutah vodile za 19 točk (63:44). Gostje iz Zagreba so silovito pričele tudi zadnjih 10 minut in hitro znižale rezultat, 7. minut pred koncem tekme so zaostajale le še 9 točk (65:56). V nadaljevanju so Cinkarnarke strnile svoje vrste in 2. minuti pred koncem srečanja povedle za 14 točk (74:60). Na koncu zaslužena zmaga 77:67 za Cinkarno Celje.

Varovanke Damirja Grgića so dosegle še deveto zmago v BTravel Waba ligi in s tem 1. mesto v skupini B, Zagrebčanke so končale 1. del na 4. mestu. Larisa Ocvirk je bila s 16 točkami najučinkovitejša v celjskem dresu.